Asayiş
Giriş Tarihi : 09-02-2018 18:05   Güncelleme : 09-02-2018 18:05

“Kapanan Beldeleri Tekrar Açacagiz”

CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz ve il örgütü ilçe ziyaretleri gerçeklestirerek çalismalarina hiz verdi. Kiraz ve beraberindeki yöneticiler, Akçadag merkez, Kürecik, Kozluca, Darica ve Ören mahallelerini ziyaret ederek vatandaslarla uzun süre sohbet ettiler

“Kapanan Beldeleri Tekrar Açacagiz”

CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz, “Yerel yönetim demek yerine en yakin yerden hizmet demektir. Ama AKP yerel anlayisi ortadan kaldirdi. Kapanan beldelere hizmet gitmiyor. 2019’da CHP Iktidariyla kapatilan beldeleri tekrar açacagiz” dedi.

“AKÇADAG YAZIN TOZDAN, KISIN ÇAMURDAN GEÇILMIYOR”

Ilçe örgütü ziyaretinde konusan Il Baskani Enver Kiraz, 2019’a giderken yerel, genel ve cumhurbaskanligi seçimleri öncesinde çalismalara araliksiz devam ettiklerini söyledi. Hem yerel de hem de genel de çok ciddi sikintilar ile karsi karsiya olduklarini kaydeden Kiraz;  “Bir bütün sehir yasasi getirdiler. Bu yasayla beraber belde belediyeleri kapatildi. Köylerin tüzel kisiligi ortadan kaldirildi. O dönemde beldelerimize sandik koyup referandum yaptik. Bir mahalleyi bile baska bir mahalleye baglarken orada yasayanlara sormak lazim. Koskoca belediyeyi, kapatirken orada yasayanlara sormuyorsunuz. Biz bu yasa geçerse Büyüksehir Belediyesi bütün bir sehre hizmet götürmesinin mümkün olmadigini söyledik. ‘Belediye binasi var, araç gereç var, personel var siz burayi niye kapatiyorsunuz?’ diye sorduk. Simdi rezaleti herkes yasiyor. Mahallelere hizmet gelmiyor. Akçadag’a ne zaman gelsek ayni sorunlarla karsilasiyoruz. Yazin tozdan, kisin çamurdan geçilmeyen bir Akçadag’la karsilasiyoruz. MASKI’nin taseron sirketinin esnafi dolandirdigi söyleniyor. Hiçbir mahalleye dogru düzgün bir hizmetin yapilmadigi bir durumla karsi karsiyayiz. Bu yerel yönetim anlayisini degistirmek lazim. Bir yil sonra sandik gelecek. Biz yerel seçimlerde iktidar oldugumuzda kapatilan beldeleri tekrar açacagiz. Yerel yönetim demek yerine en yakin yerden hizmet demek. Ama AKP yerel anlayisi ortadan kaldiriyor ” ifadelerini kullandi.

“SIGORTA YAPTIRSA BIR DERT YAPTIRMASA BIR DERT”

CHP Il Baskani Kiraz “Köylüyü, üreticiyi, hayvanciligi bitirdiler. Simdi tesvik ederek tekrar eski haline getirmeye çalisiyorlar. 300 koyun vereceklerini, çoban parasi vereceklerini söylüyorlar. Bu köylüler hayvancilikla geçiniyorlardi. Düzenini bozdunuz, merasini elinden aldiniz, yaylasini elinden aldiniz. Simdi ‘tekrar köyüne geri dönsün’ diyorsunuz. Malatya kayisisinin dörtte birini Akçadag üretiyor. Çiftçi’ kayisiyi nasil sigorta yapacagim?’ diye kara kara düsünmeye basladi. Sigorta yaptirsa bir dert, yaptirmasa bir dert. 15 yildir AKP iktidarinin bizi getirdigi nokta budur. Çiftçi daha fakirlesti, köylü köyünü terk etti, benzin 6 lira oldu. Bu anlayisi degistirecegiz. Umut var. Referandum da AKP’ye karsi çok ciddi bir güç var. Bu örgütlenmeyi tekrar saglayacagiz.  2019’da parlamenter sistemin tekrar eski gücünü almasini saglayacagiz.” dedi.