Eğitim
Giriş Tarihi : 21-01-2021 18:57   Güncelleme : 21-01-2021 18:57

Kanbay ’dan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

İl Milli Eğitim Müdür Battal Kanbay, okullarda yüz yüze eğitimle ilgili yaptığı açıklamada, ‘15 Şubat'ta okulların açılması ile ilgili ilke kararı var. 15 Şubat'tan 10 gün önce net bir tablo karşımıza çıkar.’ dedi. Öte yandan Kanbay 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar ile ilgili kurların 22 Ocak itibariyle başlayacağını hatırlattı.

Kanbay ’dan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

 

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay ’dan yüz yüze eğitim açıklaması geldi. Buna göre, resmi okullarda eğitim alan 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki bu sınıflara yönelik takviye kurslarında, 12. sınıf öğrenci ve mezunlarına yönelik özel öğretim kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'tan itibaren başlatılacak.

Malatya’da 700 okulun 8’inde onarım çalışmalarının sürdürüldüğü aktaran Kanbay, İlçelerdeki tüm okullara, maske ve dezenfektan gönderimi sağladıklarını ve okullardaki hijyenin sağlandığını vurguladı. 22 Ocak ve 15 Şubat tarihlerine hazır olduklarını aktaran  İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay,” Okulların açılması ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bir yazı geldi. 8, 12 ve mezun öğrencilerimiz 22 Ocak itibariyle TYT kursları adı altında, Özel Okullarımızda da 8 ve 12 mezun DYK kursları adı altında eğitime başlayacaklar. Bir diğer husus da özel öğretim kurslarımızda 8,12 ve mezun olan öğrencilerimiz 22 Ocak itibariyle öğretmenlerle, kurslarla buluşacaklar. Bu güzel ve sevindirici haberi sizlerle paylaşma istiyoruz. 15 Şubat’ta yüz yüz yüze eğitim alanında Malatya olarak hazırız. Altyapımız hazır. Hijyen ve temizlik anlamında bir kurumsal kimlik oluştu Malatya’da. Biz şuanda deneyimlemek istiyoruz. 22 Ocak itibariyle kendimizi tekrar bir gözden geçirmek istiyoruz. Öğrencilerimizi, Eğitimcilerimizin ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın sağlığını göz önünde bulundurarak eğitime devam etmek istiyoruz. Bu fırsat bize verildi. 22 Ocak itibariyle inşallah sağlıklı bir şekilde öğrencilerimiz öğretmenlerimiz ile buluşacak. Belirttiğim gibi hazırız. Böyle bir öngörümüz vardı. Biz heran okul başlayacakmış gibi hazırlıklarımızı yaptık. Tüm İlçelerimizdeki okullarımızın tamamına dezenfektan ve maske gönderdik. Okullarımız temiz. Türkiye’de Okulum temiz belgesinde Malatya olarak 3’üncü sıradayız. Bakanlığımız da bunun farkında ve bize güveniyor. 700 okuldan sadece 8 tanesi şuan onarımda.” sözlerini kullandı.

Ebubekir Atilla