Malatya
Giriş Tarihi : 12-05-2016 19:57   Güncelleme : 12-05-2016 19:57

Kan siyaseti güden Kiliçdaroglu’na tepkiler sürüyor…

AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yasar, “Baskanligi kan dökmeden gerçeklestiremezsiniz” diyen Kiliçdaroglu’na sert çikti. Yasar, “Bütün o hakaretleri, küfürleri, düzeysizlikleri yetmiyormus gibi son koz olarak “kan” kelimesini telaffuz etmeye basladi. Bu bitisin göstergesidir. Buradan kimse bir sey elde edemez. Türkiye halkinin genel yapisi da artik buna prim vermez… Yani buradan Kemal Kiliçdaroglu’na ekmek çikmaz.” dedi

Kan siyaseti güden Kiliçdaroglu’na tepkiler sürüyor…

Bu güne kadar kullandigi cümlelerle sürekli gaflara imza atan ve tepkileri üzerine çeken CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, son olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliginin Genel Kurulunda yaptigi konusmada, “Baskanlik sistemini kan dökmeden gerçeklestiremezsiniz”  seklindeki sözleriyle “yuh!” dedirtti. Kiliçdaroglu’nun kanli sözlerine tepkiler pes pese geldi. Konuyla ilgili gazetemize açiklama yapan AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yasar, 15 yillik AK Parti geleneginde kana yer olmadigina vurgu yaparak, “ Kan dökenler belli… Biz halkin iradesini genisletmeyi esas aldik, siyaset üretemeyince Kiliçdaroglu gibi böyle cümleler kurarsiniz.. Varligini sürdürmek için düzeysizlikleri yetmiyormus gibi bir de kan dökmekten bahsediyor.” Ifadelerini kullandi.

 

SAGLIKLI BIR MUHALEFETE MUHTACIZ

“Büyük bir muhalefet sorunumuz var, Saglikli kaliteli, dengeli bir sol sosyal demokrat muhalefete muhtaciz.” Diyen Yasar, su ifadelere yer verdi; “Bütün partilerin Ülke siyasetine yön vermek,  halkin refahi ve mutlulugu konusunda bir seyler üretmesi lazim.

MAGAZIN SIYASETINE IHTIYACIMIZ YOK

Bu ülke bugüne kadar kandan bir fayda görmedi, bundan sonra da görmez. Kemal Kiliçdaroglu’na böyle bir sözden dolayi hakaret etmek çok kolay… Bu onun seviyesine düsmek anlamina gelir. Oysa bizim seviyeli bir siyasete ihtiyacimiz var.  Bizim polemige, magazin siyasetine degil, Türkiye’yi gelecege tasiyan bir siyasete ihtiyacimiz var. Öyle bir liderlige ve önderlige ihtiyacimiz var ve maalesef bu kumas Kemal Kiliçdaroglu’nda yok… Beklerdik ki CHP’yi de dönüstürecek, yeni bir CHP üretecek bir kadro olusturacak ve CHP’yi gelecege tasiyacak bir genel baskan olsun… Maalesef bu mümkün olmuyor, kolay da degil, 80-90 yillik birikmis tortulardan olusmus bir parti, henüz bir kimlik ve kisilik olusturamadi, bir siyaset olusturamadi, bir çizgi olusturamadi. Bu arada da varligini sürdürebilmek için bu yollara tevessül eden bir lider buldu

DÜZEYSIZLIKLERI YETMIYORMUS GIBI…

Bütün o hakaretleri, küfürleri, o düzeysizlikleri yetmiyormus gibi son koz olarak “kan” kelimesini telaffuz etmeye basladi. Bu bitisin bir göstergesidir. Buradan kimse bir sey elde edemez. Türkiye halkinin genel yapisi da artik buna prim vermez… Yani buradan Kemal Kiliçdaroglu’na ekmek çikmaz. Cumhurbaskanimizin dedigi gibi biz ancak Kizilay’a kan veririz. Bir de ülkemizin savunmasinda, hakkimizin hukukumuzun savunmasinda kan veririz. Ama böyle günlük siyaSeti kan üzerinden yürütmeyiz. Biz bugün buradaysak kan siyasetinden ve kanli ideolojilerden uzakta oldugumuz için buradayiz. Türkiye’ye bir sey katabiliyorsak bu yaklasimlardan uzak oldugumuz içindir.

ALLAH ISLAH ETSIN

Allah islah etsin Türkiye siyaseti açisindan acinacak bir durum… Dua etmekten baska yapacagimiz bir sey yok… Ama sadece iktidar üzerinden bir ülkenin gelisimini tamamlamasi mümkün degil.”

ÇALIK: CHP ÖNÜNDE KURBAN KESECEGIM

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalik da olay sözlere sosyal medya üzerinden cevap verdi. Çalik cevaben, ““Adagim var, Baskanlik sistemine geçince CHP Genel Merkezi önünde kurban kesip kan akitacagim” dedi.

SAVCILIK SORUSTURMA BASLATTI

Ankara Cumhuriyet Bassavciligi da  Kiliçdaroglu’nun sözleriyle ilgili sorusturma baslatti.