Siyaset
Giriş Tarihi : 06-04-2013 17:15   Güncelleme : 06-04-2013 17:15

“ 'Kan dökülsün dekandan beslenmemizden devam etsin ‘ diye mitingler yapmaktadirlar“

AK Parti Il Baskani Bülent Tüfenkçi, "28 Subat sürecine ve zulmüne ses çikartmayanlar simdi terörün bitmesi için çabalayanlari ihanetle suçlamaktadirlar. Hatta ‘terör devam etsin, kan dökülsün de, kandan beslenmemizden devam etsin ‘ diye mitingler yapmaktadirlar" dedii

“ 'Kan dökülsün dekandan beslenmemizden devam etsin ‘ diye mitingler yapmaktadirlar“

AK Parti Il Divan Toplantisi Belediye Konferans Salonu’nda gerçeklesti. Toplantinin açilisinda konusan AK Parti Il Baskani Bülent Tüfenkçi, AK Parti’nin Türkiye’yi 3 katindan daha fazla büyüttügünü belirterek, “Bu ülkede iktidarlari boyunca devletin bankalarini malum sebekelere peskes çekenler, 28 Subat sürecine ve zulmüne ses çikartmayanlar simdi terörün bitmesi için çabalayanlari ihanetle suçlamaktadirlar. Hatta ‘terör devam etsin, kan dökülsün de, kandan beslenmemizden devam etsin ‘ diye mitingler yapmaktadirlar" seklinde konustu
Kayisida yasanan don zarari ile ilgili süreç hakkindaki tartismalari da degerlendiren AK Parti Il Baskani Bülent Tüfenkçi,”Hasar tespiti hem simdi, hemde çiçek kürkten çiktiktan sonra zarar orani belli olduktan sonra afet sinirinda ise gerek Bakanlik ve gerekse de Bakanlar Kurulu'nda girisimlerde bulunarak, yol haritasi belirlenecektir" dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalik ise konusmasinda CHP’ye tepki göstererek, “Yaptigimiz icraatlara çamur atmayi bir tarafa birakin, lütfen oturun biraz dersinize çalisin. Nasil iktidar olunur, bir çalisin. Yapilan islere çamur atmakla iktidar olunmaz. AK Parti çok önemli farklar yaratti. Bu farklari tüm dünya biliyor, ama muhalefet görmüyorsa, söyleyecek sözümüz yok. Israil kalkiyor, Türkiye’den özür diliyor. Ama bunu hiçbir muhalefet partisi mensubu görmüyor. Buna söylenecek söz, biz bunu bi rkez daha milletimize havale ediyoruz. Nasil olsa milletimiz geregini yerine getiriyor” dedi.
Çalik, kayisidaki don zarari ile ilgili olarak ilgili bakanlarla görüstüklerini ve kesin zarar raporlarinin ortaya çikmasini beklediklerini ifade ederek, “Biz milletvekilleri olarak Ankara’da bürokrasi ve bakanlarimizla görüstük. Tarim Bakanimiz Mehdi Eker diyorki, ‘Afet yüzde 40’in üzerinde ise biz borç ötelemesine variz’ Tabi CHP iktidarin ne demek oldugunu bilmedigi için, saniyorki konusunca her sey hallediliyor. Siz konusursunuz, biz is yapariz. Aramizdaki fark bu. Basbakan Yardimcimiz Ali Babacan ve Tarim Bakanimiz Mehdi Eker ile yaptigimiz görüsmelerde tarim borçlari, zarar yüzde 40’in üzerinde ise ötelenecek. CHP simdi çikmis konusuyor, agzi olan konusuyor. Bos konusuyor, dolu konusuyor. Ama Milet kime nasil kulak verecegin içok iyi biliyor” ifadelerini kaydetti.
Malatya Belediye Baskan Yardimcisi Ertan Mumcu ise toplantida Malatya Belediyesi’nin yürüttügü kültürel ve sosyal projeler ve çalismalari anlatti.
Toplanti daha sonra Il Koordinatörü AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal’in baskanliginda basina kapali olarak devam etti.
Toplantiya AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Sahin, Cemal Akin ve Öznur Çalik, AK Parti Il Baskani Bülent Tüfenkçi, Malatya Belediye Baskan Yardimcisi Ertan Mumcu, Il Genel Meclisi Baskani Naci Savata, ilçe ve belde belediye baskanlari ile parti yöneticileri katildilar.