Malatya
Giriş Tarihi : 14-04-2017 19:53   Güncelleme : 14-04-2017 19:53

Kale’den Rekor Bekleniyor!

16 Nisan Halk Oylamasi kapsaminda ilçe ziyaretlerinde bulunarak, 'Cumhurbaskanligi Hükümet Sistemi' hakkinda bilgiler veren AK Parti Malatya Milletvekilleri Taha Özhan ve Nurettin Yasar Kale ilçesini ziyaret etti. Kale’den rekor beklediklerine vurgu yapan Yasar, “Kale'nin menfaati için, yatirim gelebilmesi için parti saplantilari bir kenara birakilmali. Kale ilçesi dereceye girebilsin diye mücadele edilmeli” dedi

Kale’den Rekor Bekleniyor!

Cumhurbaskanligi Hükümet Sistemini anlatmak adina ilçe ilçe gezen AK Parti Malatya Milletvekilleri gittikleri ilçelerde yogun ilgiyle karsilaniyor. Son olarak Kale ilçesine giden AK Parti Malatya Milletvekilleri Taha Özhan ve Nurettin Yasar 16 Nisan'da yapilacak referandumun önemi hakkinda vurgularda bulundu.

MILLET LEHINE GELISMELER TEZAHÜR EDIYOR

Kale ilçesi ziyareti sirasinda söz alan AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yasar, "Cumhurbaskanligi Hükümet Sistemiyle ilgili aslinda çok fazla söylenecek bir sey yok. Ana temasi, yillardir milli iradeye ragmen süren güçlere karsi verilecek mücadelenin ilk asamasidir. 35 yildir etkisini sürdüren bir darbe anayasasiyla karsi karsiyayiz. Milletin yaptigi bir yasa bugüne kadar söz konusu olmadi. Milli irade siyaset üzerinden, kendi dogrudan düsüncesiyle yeni anayasayi, hükümet sistemini olusturmak firsat buldu. Devlet içinde gücü elinde tutan kisileri bugüne kadar tanimiyorduk, onlari biz seçmedik. Kanun disi, illegal bir yapiyla karsi karsiyaydik. AK Parti gibi güçlü bir partinin olmasina ragmen bu yapi varligini sürdürmeye, millete bir seyler dayatmaya çalisiyorsa, demek ki bu yapi güçlü bir yapi. Bu yapiyi kirmadan, dökmeden bertaraf etmemiz gerekiyor. Bu memleketin sahibi sizlersiniz, bizim kendi memleketimize hakim olmamiz lazim. Millet lehine gelismeler tezahür ediyor. 16 Nisan'da Türkiye kendi kendini yönetecek hale gelecek, demokrasi demek bu demek" sözlerini kaydetti.  16 Nisan'da Kale ilçesinin oy rekoru kirarak, dereceye girmesi gerektigini söyleyen AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yasar, "Bu seçimle, yapilan tercihle birlikte memleketin önü açilacak. Millet kendi kendini yönetecek. Kale'nin menfaati için, yatirim gelebilmesi için parti saplantilari bir kenara birakilmali. Kale ilçesi dereceye girebilsin diye mücadele edilmeli. Bu bir parti, milletvekili, belediye baskanligi seçimi degil. Bu Türkiye'nin gidis hattiyla ilgili bir seçim. 'Hayir' diyen yakinlarimizi ikna ederek, Kale ilçesinde oylarimizi arttiralim" ifadelerini kullandi. 

KALE ILÇESI'NIN 16 NISAN'DA BIRINCI OLMASI HEPIMIZIN ARZUSU

16 Nisan badiresini bereketli bir seklide atlatiriz. Hepimizin hayrina olacak neticeye ulasiriz. Kale ilçesinin birinci olmasi hepimizin arzusu diyen ve Türkiye'nin darbe artigi anayasadan bir an evvel kurulmasi gerektiginin atini çizen, TBMM Disisleri Komisyon Baskani ve  AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan, 16 Nisan Türkiye için bir dönüm noktasidir. Millet olarak gelecegimizi tayin edebilme adina önümüze çikan bu firsati 'evet' diyerek degerlendirmemiz gerekiyor seklinde konustu.