Malatya
Giriş Tarihi : 06-01-2014 12:14   Güncelleme : 06-01-2014 12:14

Kale Turizm Oteli hazir

Kale ilçesinde Karakaya barajinin kenarina yapilan turizm uygulama oteli insaati tamamlanarak hizmete açilacagi günü beklemeye basladi

Kale Turizm Oteli hazir

Malatya Inönü Üniversitesi tarafindan 16 Mayis 2011’de düzenlenen bir törenle Kale ilçesinde temeli törenle atilan Inönü Üniversitesi Kale Turizm Uygulama Oteli insaati tamamlanarak hizmete açilir duruma geldi. Tamamen Inönü Üniversitesinin öz kaynagiyla yapilan ve mali degeri yaklasik 6,5 milyon lira olan Kale Turizm Uygulama Oteli, en geç iki ay içerisinde hizmete açilacak.

Karakaya Baraj Gölü kiyisinda yapilan ve 4 yildizli otel standardinda insa edilen Inönü Üniversitesi Kale Turizm Uygulama Oteli hizmete açildiginda Kale Meslek Yüksek Okulunun Turizm ve Otelcilik Isletmeciligi bölümünde okuyan ögrenciler, hem stajlarini burada yapacak hem de isletme noktasinda alacaklari egitim ile mesleki deneyimlerini burada gelistirecek.

Çok sayida ilde bulunan Turizm Uygulama Otelleri arasinda Malatya’da girmeye hazirlanirken, sahil kenarinda insa edilen otel, bundan böyle çok sayida tesisin de sahil kenarina yapilmasina öncülük edecek. Malatya ekonomisine önemli girdi saglayacak olan Turizm Uygulama Oteli, ayrica otellerin kalifiye eleman sikintisini giderecek.