Malatya
Giriş Tarihi : 05-01-2014 17:28   Güncelleme : 05-01-2014 17:28

Kale Turizm Oteli hazir

Kale ilçesinde Karakaya Barajinin kenarina yapilan Turizm Uygulama oteli insaati tamamlanarak hizmete açilacagi günü bekliyor.

Kale Turizm Oteli hazir
  

Kale ilçesinde Karakaya Barajinin kenarina yapilan Turizm Uygulama oteli insaati tamamlanarak hizmete açilacagi günü bekliyor.

Malatya Inönü Üniversitesi tarafindan 16 Mayis 2011 tarihinde düzenlenen bir törenle Kale ilçesinde temeli törenle atilan Inönü Üniversitesi Kale Turizm Uygulama Oteli insaati tamamlanarak hizmete açilir duruma geldi. Tamamen Inönü Üniversitesinin kendi öz kaynaklariyla yapilan ve mali degeri yaklasik 6,5 milyon lira olan Kale Turizm Uygulama Otelinin en geç iki ay içerisinde hizmete açilacagi bildirildi.

Karakaya Baraj Gölü kiyisinda yapilan ve 4 yildizli otel standardinda insa edilen Inönü Üniversitesi Kale Turizm Uygulama Oteli hizmete açildiginda Kale Meslek Yüksek Okulunun Turizm ve Otelcilik Isletmeciligi bölümünde okuyan ögrenciler, hem stajlarini burada yapacak hem de isletme noktasinda alacaklari egitim ile mesleki deneyimlerini burada gelistirecek.

Çok sayida il’de bulunan Turizm Uygulama Otelleri arasinda Malatya’da girmeye hazirlanirken, Sahil kenarinda insa edilen Kale Turizm Uygulama Oteli, bundan böyle çok sayida tesisin de sahil kenarina yapilmasina öncülük edecek. Malatya ekonomisine önemli girdi saglayacak olan Turizm Uygulama Oteli, ayrica Otellerin kalifiye eleman sikintisini da giderecek.