Genel
Giriş Tarihi : 16-02-2021 18:35   Güncelleme : 16-02-2021 18:35

Kaldırım İşgaline Dur Diyen Yok

Malatya’nın yılladır süren kaldırımlara araçların park edilmesi sorununa çözüm bulunmadı. Kaldırımlar araçların, yollar ise yayaların oldu.

Kaldırım İşgaline Dur Diyen Yok

Kent merkezinde ara sokakların tamamında kaldırımlara park edilen araçlar yüzünden vatandaşlar zor durumda kalıyor. Daha öncede Gazetemizde yer verdiğimiz ve Malatya’nın kronik sorunlarından biri olan Kaldırım İşgaline çözüm bulunmuş değil.

Araçların bilinçsizce bırakılması yüzünden hem vatandaşlar, hem de esnaflar mağdur oluyor. Müşterilerin dükkanlarını göremediğini ve alışveriş yaptıklarında sorun yaşadıklarını söyleyen Esnaflar, bu soruna acil çözüm bekliyor. Pandemi döneminde işlerin azaldığını, araçların kaldırımlara bilinçsizce park edilmesiyle birlikte daha çok mağdur olduklarını söyleyen Esnaflar,” İşlerimiz uzun süredir iyi gitmiyor. Kaldırımlara park edilen araçlar yüzünden ne yapacağımız şaşırdık. Elimizden gelen bir şey de yok. Araç sahiplerini uyardığımızda yine dinlemiyorlar. İşlerimiz aksıyor. Müşteriler dükkanımızı görmüyor.” sözlerini kullandı.

Kent merkezinde yıllardır süre gelen bu garabete çözüm önerisinde bulunan vatandaşlar ise,” Cezalar caydırıcı olmalı. Binaların önü, işyerlerin önü derken adım atacak yer kalmıyor. Yüklü miktarda ceza kesilmesi durumunda araç sahipleri bu kadar rahat davranamaz. Bunun için bir saat aralığı da belirlenebilir. Bu sorunun çözüm bulmasını istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Ebubekir Atilla – ÖZEL HABER