Genel
Giriş Tarihi : 30-06-2013 15:07   Güncelleme : 30-06-2013 15:07

Kalbi bir buçuk saaat sonra tekrar çalisti

Seyhan Nehri'ne düsen traktörün altindan su alti ekiplerince yaklasik 1.5 saat sonra çikartilan 16 yasindaki çocugun kalbi çalistirilarak hastaneye kaldirildi.

Kalbi bir buçuk saaat sonra tekrar çalisti

Edinilen bilgiye göre, olay, Adana'da  merkez Seyhan ilçesine bagli Hadirli Mahallesi'nde meydana geldi. Iddiaya göre, 16 yasindaki Süleyman Kasar, akrabasi T.G.(32) ile birlikte bahçe sulamaya gitti. T.G., traktörü Seyhan Nehri'ne dogru arka arka yanasarak nehirden pompa ile su çekmek istedi. T.G, yeterince yanastirdiktan sonra traktörü durdurarak asagi indi. Bu arada traktör, Süleyman Kasar üzerinde iken geri geri nehre dogru gitmeye basladi. Bunun üzerine T.G. Kasar'a atlamasi için bagirdi ancak buna firsat kalmadan traktör takla atarak nehre düstü. T.G. hemen polise haber verdi. Bu arada çevredeki vatandaslar da yardima kosarak hemen suya atladi ancak Kasar'i çikaramadi. Bu arada olay yerine gelen polis ekipleri, amublans ve su alti polisine haber vererek yardim istedi. 
Kasar'in annesi Selda Kasar, kiz kardesi Ilayda Kasar ve diger kardesleri ile akrabalari da hemen olay yerine geldi. Anne ve küçük kizi olay yerinde gözyaslarina boguldu. Ilayda, agabeyinin kurtulmasi için feryat edip annesine sarilarak agladi. Su alti polisi olaydan yaklasik 50 dakika sonra kaza mahalline gelerek çalismaya katildi. Bu sirada Kasar'in bazi akrabalari bayginlik geçirdi. Olay yerine gelen su alti ekipleri kiyafetlerini giyerek hemen nehre traktörün düstügü yere daldi. Su alti polisi bir süre sonra Kasar'i traktörün altindan çikardi. Ambulansa alinan Kasar, olay anindan yaklasik 1.5 saat sonra kalbi çalistirilarak hastaneye kaldirildi. Kasar'in çikmasiyla birlikte akrabalari gözyaslarina boguldu. Anne Kasar, "Oglum benim içi nefes al, benim için yasa" diye agladi.