Eğitim
Giriş Tarihi : 27-02-2012 15:11   Güncelleme : 27-02-2012 15:11

Kadin yetistiricilere yönelik konferans verilecek

Malatya Ili Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi Baskani Ihsan Akin, Türkiye’de kadin yetistiricilere yönelik ilk kez ‘Kadinlar Gününde Kadin Elinde Küçükbas Hayvan Yetistiriciligi’ konulu konferansin Malatya’da düzenlenecegini söyledi

Kadin yetistiricilere yönelik konferans verilecek
 Kadin yetistiricilere yönelik konferans verilecek

Malatya Ili Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi Baskani Ihsan Akin, Türkiye’de kadin yetistiricilere yönelik ilk kez ‘Kadinlar Gününde Kadin Elinde Küçükbas Hayvan Yetistiriciligi’ konulu konferansin Malatya’da düzenlenecegini söyledi.

Malatya Ili Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi binasinda basin açiklamasinda bulunan Ihsan Akin, Malatya Ili Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi olarak ‘Kadinlar Gününde Kadin Elinde Küçükbas Hayvan Yetistiriciligi’ konulu konferans verilecegini söyledi.

Ihsan Akin, konferansin verilmesindeki asil amacinin zor sartlar altinda hayvancilikla istigal eden kadin yetistiricilerin tesvik edilmesi oldugunu belirterek sunlari dedi: “Programda kadinlari, tesvik etmeyi, bilgilendirmeyi, verimliligi arttirmayi ve hijyeni saglamayi amaçladik.”

Akin, birlik olarak üreten kadinlarin yaninda olduklarini, kadinlarin bilgi ve destege ihtiyaç duydugunu, konferansa katilan üreticileri bilgilendireceklerini belirtti.

Akin, konferansin 7 Mart’ta Grand Akkoza otelde verilecegini, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde Veteriner Hekim Prof. Dr. Öznur Poyraz’in konferansa katilarak üreticileri bilgilendirecegini anlatti.

Akin, “Yapilacak olan program kadin yetistiricilere yönelik Türkiye genelinde ilk konferans olup, benzer programlarimiz birlik olarak devam edecektir. Kadin yetistiricilerimize yönelik düzenleyecegimiz konferansin, amacina hizmet etmesi noktasinda çalisiyoruz. Küçükbas hayvancilikla istigal eden kadin yetistiricilerimize, tüm kurum ve kuruluslarin maddi ve manevi destek olmalari sosyal bir gerekliliktir. Burada asil amaç kirsaldaki göçün önlenmesi, milli ekonomiye katki saglanmasidir. Çok zar sartlar altinda üretim yapan, ailesini geçindiren kadin yetistiricilerimize sahip çikmak, insani ve vicdani bir sorumluluktur” diye konusu.

Akin, kadinlarin 8 Mart Dünya kadinlar gününü kutlayarak, kadin üreticilerin konferansa katilmalarini istedi.