Genel
Giriş Tarihi : 17-02-2021 17:30   Güncelleme : 17-02-2021 17:30

Kadın Girişimciler Tarım Platformu Öncülüğünde Toplandı!

Malatya Tarım Platformu ve Birlik Başkanı İhsan Akın öncülüğünde girişimci kadınların katılımı ile istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Kooperatiflerle ilgili akla gelebilecek her detay ele alındı.

Kadın Girişimciler Tarım Platformu Öncülüğünde Toplandı!

Tarım Platformu ve Birlik Başkanı İhsan Akın toplantıda girişimci kadınlara yaptığı konuşmada: “Bugün burada kooperatifleşme ile ilgili eğitim toplantısında kadın girişimci arkadaşlarımızla bir aradayız. Kooperatiflerin kurulum aşamasında yaşanan sıkıntılar, destekler, iş ve işlemler, kooperatiflerin asıl amaçları, kapsamları, kalkınma ve yatırımlarla ilgili nasıl olacağını bugün burada istişare edeceğiz. Tekrar katılımcılara hoş geldiniz diyor, eğitimin hayırlı olmasını dilerim.” dedi. 

Malatya Tarım Platformu Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Eğitimci Yüksek Ziraat Mühendisi Kübra Aslan; Kadın girişimcilerin Kooperatifleşme ile ilgili izleyeceği yolda destekler, yaşanacak sorun, sıkıntılar, yapılması gerekenler, kalkınma ve yatırımlarla ilgili pratik ve teknik konularda bilgilendirmeleri ve eğitimi konusunda açıklamalarda bulundu. Açıklamasında Aslan şunlara yer verdi: “Bugün burada Tarım Platformu ve Birlik Başkanımız Sayın İhsan Akın’ın ev sahipliği ve koordinesinde toplanmış bulunuyoruz. Malatya’mıza faydalı olması adına kadın girişimcileri nasıl kooperatifleştirebiliriz? Sorusuna cevap bulabilmek adına teorik, pratikte ve teknik konularda eğitim vereceğiz. Umarım vereceğimiz bu eğitimlerle ilimiz adına ve burada bulunan platformumuzun üyeleri olan tüm kadın girişimcilere katkı sağlarız.”

Hanife Yiğit