Asayiş
Giriş Tarihi : 22-07-2021 13:53   Güncelleme : 22-07-2021 13:53

Kaçırdılar, Dövdüler, Sıktılar, Serbest Kaldılar…

Malatya’da bir sulh ceza hakimliği kararı daha tartışmaya açıldı. Bir kişinin kaçırılarak ayağına sıkılması, dövülmesi ve zorla senet imzalatılması iddiasıyla yakalanan 2 kişi önce serbest bırakıldı, ancak Cumhuriyet Savcılığı itiraz edince tutuklama kararı verildi.

Kaçırdılar, Dövdüler, Sıktılar,  Serbest Kaldılar…

Emniyet’ten verilen bilgiye göre; 14 Temmuz 2021 tarihinde K. B. isimli şahsın ateşli silahla sol bacağından yaralı ve darp edilmiş olarak hastaneye kaldırılması üzerine Emniyet ekipleri soruşturma başlattı. K.B. polislere verdiği ifadesinde;  “Önceden tanıdığı H. A., H. G. ve M. U. isimli şahısların kendisini zorla araca bindirdiğini ve Şire Pazarında bir depoya götürerek darp edildiğini, H.A.’nın tabanca ile sol bacağına ateş ederek yaraladığını, 4 adet senet imzalattıklarını” ileri sürdü.

Polis ekiplerince şüpheliler 1 tabanca, 1 av tüfeği, 19 av tüfeği fişeği, 6 adet tabanca fişeği ve 4 adet ahşap sopa ile birlikte ele geçirildi.

Malatya Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen şüpheliler H. A. isimli şahıs Adli Kontrol şartıyla H. G. adlı şüpheli ise Yurt Dışı Çıkış Yasağı kararı ile serbest bırakıldı.

 Cumhuriyet Savcısı itiraz etti…

Emniyet’ten verilen ikinci bilgi de ise  “14.07.2021 günü meydana gelen Ateşli Silahla Kasten Yaralama-Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Bırakma olayının iki şüphelisi adli kontrol şartıyla serbest kalmış iken Cumhuriyet Savcısının itirazı ile adli makamlara tekrar sevk edilmiş ve her iki şüpheli tutuklanmışlardır.” denildi.