Malatya
Giriş Tarihi : 30-01-2015 20:26   Güncelleme : 30-01-2015 20:26

Kaçakçilara göz açtirilmadi!

Kaçakçilik ve Organize Suçlarla Mücadele Sube Müdürlügü tarafindan çok sayida tarihi eserin yani sira 28 bin 500 paket gümrük kaçagi sigara ele geçirildi.

Kaçakçilara göz açtirilmadi!

Kaçakçilik ve Organize Suçlarla Mücadele Sube Müdürlügü tarafindan çok sayida tarihi eserin yani sira 28 bin 500 paket gümrük kaçagi sigara ele geçirildi.

Malatya Valiligi Il Emniyet Müdürlügünün yazili açiklamasinda, “Kaçakçilik ve Organize Suçlarla Mücadele Sube Müdürlügü Kaçakçilik Suçlari Büro Amirligi görevlilerince yapilan istihbari çalismalarda A.T.C’nin elinde tarihi eser bulundurdugu ve satmak için müsteri aradigi, söz konusu tarihi eserleri isyeri ve evinde sakladigi bilgisi alindi.  Süphelinin ikametinde ve isyerinde Malatya Cumhuriyet Bassavciligindan alinan arama kararina istinaden yapilan aramada; 1 adet Metal Arama Detektörü ve bu cihaza ait aparatlar, tunç dönemine ait 6 adet Vazo, 3 adet Asacakli Vazo, 11 adet Küçük Vazo, 3 adet Sivri Dipli Vazo, 3 adet Testi, 1 adet Gaga Agizli Testi, 3 adet Küçük Testi, 6 adet Kâse, 1 adet Küçük Kâse, 5 adet Fincan, - adet Disk, 1 adet Meyvelik, 2 adet Halka, 16 adet Toplu Igne, 4 adet Igne, 5 adet Egik Basli Igne, 1 adet Bilezik. Bizans dönemine ait 1 adet Haç, 1 adet Haç Kolye Ucu, 1 adet Sikke, Roma Dönemine ait 1 adet Yüzük, 2 adet Keski, Kalkolitik Döneme ait 1 adet Ögütme Tasi, Bronz  4 adet sikke, 1 adet Zincir Halkasi ele geçirildi. Süpheli A.T.C. hakkinda Kültür ve Tabiat Varliklari Kaçakçiligi suçundan yasal islem yürütüldü. Süpheli sahsin yapilan UYAP kayit tetkikinde 1 adet hirsizlik suçundan kaydinin oldugu anlasildi.

KAÇAK SIGARA

Durumundan süphelenilerek durdurulan nakliye kamyonunda yapilan aramada ev esyalari arasina gizlenmis vaziyette çesitli markada 28 bin 500 paket gümrük kaçagi sigara ele geçirildi. Süpheli B.D, M.G ve M.Z.S hakkinda Gümrük Kaçagi Sigara suçundan yasal islem yürütüldü.

Emniyet Müdürlügü olarak il genelinde kaçakçilik olaylarina yönelik mücadelede halkin destegi her geçen gün daha da önem arz etmekle bu mücadele kapsaminda yardimci olmak isteyen herkesin 155 Polis Imdat hattiyla Kaçakçilik ve Organize Suçlarla Mücadele Sube Müdürlügü hizmetlerinde kullanilmakta olan 0422 322 31 12 numarali telefonuyla irtibat kurmalari istendi.

PAZARYERI INCELENDI

Toplum Destekli Polislik Sube Müdürlügü personelince Pazar yerlerinde satis yapan vatandaslarin magduriyetini gidermek amaciyla Ocak ayinda 7 günde 13 Pazar yeri ziyaret edildi, 1450 kisiye ulasilarak ‘Sahte Para, Hirsizlik, Genel Güvenlik ve Dolandiricilik’ konularinda bilgilendirme çalismalari yürütüldü” denildi.