Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
03 TEMMUZ Pazar 23:54
Advert

Advert

Kaçak Maymunlar Malatya’ya Getirildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından açıldığı günden itibaren Malatya ve çevre illerden birçok insanın uğrak noktalarından biri olan Hayvanat Bahçesine, Ağrı Doğa Koruma Şube Müdürlüğü tarafından getirilen 3 adet makak maymunu eklendi. 

Malatya
Giriş Tarihi : 17-06-2022 18:00
Kaçak Maymunlar Malatya’ya Getirildi

Bölgenin tek Hayvanat Bahçesi olma özelliğine sahip olan Malatya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi her geçen gün hayvan çeşit sayısını artırmaya devam ediyor. 78 türden yaklaşık 1300 hayvanın bulunduğu hayvanat bahçesi özellikle çocukların hafta sonlarında vazgeçilmez uğrak noktaları haline dönüştü.

Her geçen gün hayvan tür sayısına yenilerini ekleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesine geçtiğimiz günlerde Ağrı’dan gelen 3 makak maymunu daha eklendi.

Konuyla ilgili kısa bir konuşma yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hanifi Acar, “Doğa Koruma 13. Bölge Müdürlüğü Ağrı Şube Müdürlüğü tarafından Gürbulak Gümrük Sınır Kapısı'nda yakalanan 3 tane Makak maymunu Büyükşehir Belediyemiz Hayvanat Bahçesine getirildi. Bu nedenle Ağrı Doğa Koruma Şube Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da böyle bir olayla karşılaştıklarında Doğu Anadolu Bölgesi’nin tek hayvanat bahçesi olan Malatya Büyükşehir Belediyemizin Hayvanat Bahçesi’ne teslim etmelerini arzu ediyoruz. Bize teslim edilmek üzere getirilen 3 adet makak maymununu karantinaya aldık. Veteriner hekimlerimiz tarafından bakımları yapıldıktan ve belli bir alıştırma süresinden sonra normal hayatlarına geçeceklerini tahmin ediyoruz. Malatya’mız için hayırlı olsun” dedi.>>HABER MERKEZİ

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR