Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
03 TEMMUZ Pazar 23:19
Advert

Advert

İyi Partili Yıldız Turgut Özal Mahalle Sakinlerini Ziyaret Etti

İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Serdar Yıldız ve partililer Turgut Özal Mahallesinde vatandaş, esnaf ve mahalle muhtarını ziyaret ederek yaşanan sorunlar ve çözüm yolları noktasında bilgi alışverişinde bulundu.

Siyaset
Giriş Tarihi : 13-06-2022 14:45   Güncelleme : 13-06-2022 15:01
İyi Partili Yıldız Turgut Özal Mahalle Sakinlerini Ziyaret Etti

Turgut Özal Mahallesinde vatandaş, esnaf ve mahalle muhtarını ziyaret ederek mahalle sorunlarını ve çözüm önerini ele alan İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Serdar Yıldız ve partililer bu kapsamda ilk ilk olarak Mahalle Muhtarı Cebrail Yılmaz'ı ziyaret etti. Yapılan ziyarette Muhtar Yılmaz ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Mahallenin sorunları için “4 sokak ve 1 caddede elektrik direkleri yerin altına mutlaka alınmalı. Özellikle bölge uyuşturucu satıcılarının mekânı olmuş durumda buna acil çözüm bulunmalı ve güvenlik kameraları kurulmalı. Duraklarımızda kulübe yok.” ifadelerine yer verdi.

Bölgedeki parkların Belediyelere değil de kişilere ait olmasından dert yanan Muhtar Yılmaz son olarak şöyle konuştu: “Bu arada ailelerimiz maalesef park içlerinde oturamıyorlar. Ekonomi zaten sıkıntılı parkları kişiler işlettiğinden oturduğunuz zaman bir şey içmek zorunlu oluyor. Buna çözüm bulunması gerekmekte.”

İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Serdar Yıldız ise: “Sayın muhtarımıza öncelikle bizleri ağırladıkları için teşekkür ediyoruz. Sorunları tek tek not aldık ve takipçisi olacağız. Şuan ülkenin kanayan yaralarından bir tanesi maalesef ki uyuşturucu gittiğimiz her yerde ekonomiden sonra bu sorun anlatılıyor. Gençlerimizi bu bataklıktan kurtarmak zorundayız. İçişleri Bakanı gelinen noktada sorunlara çözüm olmakta yetersiz kalmaktadır. Sayın Valimizden beklentimiz; geleceğimiz olan aydınlık yarınlarımızın solmaması adına Emniyet Müdürümüz ile beraber bu olaya bir an önce çözüm bulmalarıdır” şeklinde konuştu.

Muhtarlık ziyareti sonrası Başkan Yıldız esnafları da ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Esnaflar ekonominin gidişatından hiç memnun olmadıklarını ifade ederek “Mazot her gün zamlanıyor. İşe gelip giderken dahi hesap yapıyoruz. Elektrik giderleri zaten canımızı yakıyor. Gün içerisinde müşteri olmadığı zamanlarda elektrikleri yakmıyoruz. Özellikle soğuk içecekleri koyduğumuz dolapların dahi elektriğini kesiyoruz. Sattığımı malı yerine koyamıyoruz.” dediler.

Vatandaşlar ise “Çarşı Pazar el yakıyor, kiralar uçmuş durumda, bugün aldığımız alışverişi 1 hafta sonra yapamıyoruz. Çocuklar bir şey istemesin diye markete götürmüyoruz. Temel ihtiyaçlar harici lüks olmuş durumda biz bunları hak edecek ne yaptık?” diye sordular.

Esnaf ve vatandaşları dinleyen Başkan Yıldız da: “Vatandaşımızın dertleri ile dertleniyor onları bu bataktan nasıl çıkarırız diye çözümler üretiyoruz lakin iktidar ne çözüm önerilerimizi değerlendiriyor ne de esnafın, vatandaşın durumunu görebiliyor. Şuan tek dertleri koltuklarını korumak ve 3- 5 maaşlı yandaşların geleceğini teminat atına almak. Ülke freni patlamış kamyon misali uçuruma sürükleniyor ve durumdan kurtulmanın tek yolu erken seçim ve İYİ kadroların ülke yönetiminde söz sahibi olmalarıdır” şeklinde konuştu. >>HABER MERKEZİ

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR