Siyaset
Giriş Tarihi : 30-01-2021 20:31   Güncelleme : 30-01-2021 20:31

İYİ Partili Nurettin Bükte ’den Başkan Güder ’e Sert Eleştiri

Geçtiğimiz günlerde Battalgazi Belediyesi tarafından duyurulan Kreş Projesi’nin ardından İYİ Parti Battalgazi İlçe Başkanı Nurettin Bükte adeta ateş püskürdü. “Önce Villa Kent, ardından Yüzen Restoran ve şimdi de Kreş açıyoruz diye duyuruyorlar. Milletin aklıyla dalga geçmek yerine işlerini yapsınlar.” diyen Bükte, açtı ağzını yumdu gözünü.

İYİ Partili Nurettin Bükte ’den Başkan Güder ’e Sert Eleştiri

Battalgazi Belediyesi tarafından duyurulan projelerin millete hizmet amacına uymadığını ve Sosyal Belediyecilik anlayışına ters düştüğünü söyleyen İYİ Parti Battalgazi İlçe Başkanı Nurettin Bükte,” Battalgazi İlçesinin genelinde yollar çökmüş şekilde, Parklar ve kaldırımlar bakımsız haldeyken sayın Başkan bu sorunları görmezden gelerek Kreş Projesi ürettiklerini ve çocukların gelişimini düşündüklerini söylüyor. “ dedi.

Battalgazi Belediyesi tarafından üretilen projelerin elit ve cüzdanı dolu kesimlere hitap ettiğini, vatandaşın parasıyla zenginin gönlünün hoş tutulduğunu kaydeden Bükte, ”Sosyal Belediyecilik mantığını yanlış anlamış bu güruh önce zengin vatandaşlarını düşünerek Villa Kent projesine giriştiklerini duyurdu şimdi de çocuk bakıcılığına soyunuyor. Öyle mahalle ziyaretlerinde cebine harçlık koyduğunuz gençlerin meşalelerle sizi karşılaması sizlerin egosunu okşasa da, gelecek sandıkta aziz milletimizin sizlere gerekli cevabı vereceğine inanıyorum. ’Karakaya Barajı üzerinde Yüzen Restoran yaptırıyoruz’ denilerek duyurulan projelerin tamamlandıktan sonra birilerine peşkeş çekileceğini bildiğimiz gibi Battalgazili hemşerilerimizin gidip vakit geçirebileceği bir alan olmayacağını da düşünüyoruz. Karakaya Barajı çevresinde çevre düzenlemesi yaparak o bölgelerin mesire alanı olarak kazandırılması gerekirken, Aziz Milletimizin vergileri Yüzen Restoranda birilerinin karnını doyuracak. Üretilen bu projeler adeta adrese teslim edilmesi için mesai harcanmış projelerdir.” ifadelerine yer verdi.

“Belediyelere yerleştirdikleri Ak kadrolarla keyif çatıyorlar” diyerek hizmetlerin aksatıldığını iddia eden Başkan Bükte,” Battalgazi İlçesinin neredeyse tüm mahallelerinde vatandaş derdi ile baş başa bırakılmış durumda. Seçimlerde Milletvekilleri ile meydanlarda verilen kuru sözler, yerine getirilmediği gibi normal zamanda yapılması gereken hizmetler de aksamış durumda. Liyakat sisteminin çiğnendiği, adamcılığın ve adam kayırmanın hat safhaya çıktığı bu dönemde Belediye içerisine istihdam ettikleri ak kadroları ile keyif çatan bu zihniyet, adeta vatandaşın ihtiyaçlarına kulak tıkamış durumda. Bizler İYİ Parti Battalgazi İlçe Teşkilatı olarak yaşanan bu garabete hayretle bakmaktansa, ses çıkararak Belediye’nin kendine çeki düzen vermesini istiyoruz. Vatandaşların sorunları ile ilgilenmeli, hizmeti aksatmadan milletin ihtiyacına cevap vermelidir.” sözlerini kullandı.

Fatma Doğanay – ÖZEL HABER