Genel
Giriş Tarihi : 26-08-2021 16:48   Güncelleme : 26-08-2021 16:48

İyi Parti Yeşilyurt Teşkilatından Aşure Etkinliği

İyi Parti Yeşilyurt İlçe Başkanlığı aşure etkinliği düzenledi. Yapılan etkinlikte İl Başkanı Süleyman Sarıbaş ve İlçe Başkanı Mehmet Özcan birlik ve beraberlik mesajı verdi

İyi Parti Yeşilyurt Teşkilatından Aşure Etkinliği

İl Başkanı Süleyman Sarıbaş ve parti üyelerinin de katılımıyla İyi Parti Yeşilyurt İlçe Başkanlığı aşure etkinliği düzenledi. Yapılan etkinlikte İyi Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Özcan, “Muharrem ayı, inancımızda önemli bir yeri olan müstesna zaman dilimidir. İslam tarihinin en acı olaylarından biri olan Kerbela da bu ay içinde gerçekleşmiştir. Sevgili Peygamberimizin (SAS)"dünyanın iki çiçeği", "cennet çocuklarının efendileri" diye övdüğü; zulme boyun eğmeyen, adaletin ve doğruluğun yanından ayrılmayan, Peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin ve Ehl-i Beyt'ten 72 Peygamber soyu şehit edilmesi Muharrem ayını bir mateme dönüştürmüştür ve hüzün mevsimine.  Muharrem Ayı matem ayı olmakla beraber içinde barındırdığı Aşure Günü, paylaşmanın ve dayanışmanın perçinlendiği bir gündür. Bu gün, içinde bulunduğumuz ve tüm dünyayı etkileyen sorunlara karşı birlik olmaya bizleri teşvik etmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle Peygamberimizin torunu Hazreti Hüseyin Efendimizi ve Kerbela şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Yüce Allah'tan Aşure Günü'nü de içinde barındıran bu mübarek ayda yapacağımız ibadetlerin kabul olmasını niyaz ediyor, Muharrem ayının milletimiz ve tüm İslam âlemi için birlik ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

İl Başkanı Süleyman Sarıbaş ise, “Kerbela bu ümmetin tarihinde acı bir gündür ve bu acı günlerin bir daha yaşanmaması için ümmetin birliği beraberliği için bu memleket için şehit olanları anmak için Kerbela Şehitleri ve bütün şehitlerimizin ruhları için bu aşureyi dağıtmak Türk geleneğinde adet oldu güzel bir adet barışı dostluğu kardeşliği simgeliyor ve acıların bir daha yaşanmaması adına birlikteliği simgeleyen gelenek ve bu geleneği yaşatan tüm camiamıza hayırlı uğurlu olsun diyorum. Biz birlik ve beraberliğimizi çimento gibi kenetlediğimiz müddetçe hiç korkmayın bu millete hiç bir şey olmaz.” ifadelerine yer verdi.

Hanife Yiğit