Siyaset
Giriş Tarihi : 08-03-2021 17:35   Güncelleme : 08-03-2021 17:35

İyi Parti Kadınların Gününü Kutladı

İyi Parti Yeşilyurt İlçe Teşkilatı 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. İlçe Kadın Kolları Başkanı Buse Akkuş “Ülkemizde kadın olmanın bilançosu çok ağır.  Her gün şiddetin boyutları artarak vahşice öldürülen kadınlarımızın zanlıları serbest bırakılırken kadınlarımız sorgulanır duruma geldi. Bu duruma sessiz kalan hükümet yetkilileri göreve davet ediyorum.” dedi

İyi Parti Kadınların Gününü Kutladı

İyi Parti Yeşilyurt İlçe Teşkilatı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.  Burada konuşan İyi Parti Yeşilyurt İlçe Kadın Kolları Başkanı Buse Akkuş:  “Başta şehitlerimiz, şehit analarımız, şehit eşleri ve şehit kızları olmak üzere, çaresizlik içinde evlatlarının sağlığına kavuşması için mücadele veren bütün annelerimizin ve evlatları gözü önünde şiddete maruz kalan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Sözlerime Başkomutanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kadına verdiği değeri anlatan sözleriyle devam etmek istiyorum. "Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok; ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır.” Ülkemiz de kadın olmanın bilançosu çok ağır... Her gün şiddetin boyutları artarak vahşice öldürülen kadınlarımızın zanlıları serbest bırakılırken kadınlarımız sorgulanır duruma geldi. Bu duruma sessiz kalan hükümet yetkilileri göreve davet ediyorum. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in sözleriyle konuşmamı noktalamak istiyorum. Öldürüldüğümüz için değil, başardığımız için manşet olduğumuz, şiddet ve ayrımcılığı değil, Türk kadını olmanın gururunu yaşadığımız, mutlu huzurlu, hak ettiğimiz gibi bir Türkiye için...” ifadelerine yer verdi.

İyi Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Memet Özcan ise, şunları aktardı: “Belirtmek isterim ki, sevgili peygamberimiz (s.a.v.) buyuruyor ki; cennet annelerin ayakları altındadır. O kadar güzel ifade edilmiştir ki kadınlarımızın, annelerimizin cennet ayakları altındadır müjdesi verilmiş bu nadide çiçekler kadınlarımız iyi ki ana, eş, bacı, kızlarımız ve kardeşlerimiz dünyanın güzellikleridir. Peygamber efendimiz (s.a.v.) hadis-i şerifinde ; "Sizin en hayırlınız kadınlara karşı hayırlı olanınızdır" demiştir. Başta şehit annelerimiz olmak üzere hayatın her alanında fedakârlıklarıyla, emekleriyle ve sevgileriyle dünyayı daha yaşanabilir kılan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.”

 Ayrıca yapılan etkinlikte katılım sağlayan kadınalar karanfil dağıtılarak çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

Hanife Yiğit