Spor
Giriş Tarihi : 23-09-2021 15:48   Güncelleme : 23-09-2021 15:48

“İyi Olandan Daha İyi Olanı Yapmaya Çalışıyoruz”

İstanbul’da yapılan Dünya Başkanlık Tekvando Turnuvasında 3.’ lük elde eden Battalgazi Halk Eğitim sporcusu Halime Neslihan Kılınç 2022 yılında yapılacak olan Avrupa şampiyonasına hak kazandığını belirtip, “İyi olandan daha iyi olanı yapmaya çalışıyoruz.  Ülkemizi ve ilimizi her yarışmada en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım ve çalışacağım.” dedi 

“İyi Olandan Daha İyi Olanı Yapmaya Çalışıyoruz”

Dünya Başkanlık Tekvando Turnuvasında 3.’ lük elde eden Battalgazi Halk Eğitim sporcusu Halime Neslihan Kılınç’ın başarısını değerlendiren Battalgazi Halk Eğitim Merkezi İlçe Müdürü Cemal Kurhan “17-08 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul’da yapılan Dünya Başkanlık Tekvando Turnuvasında Battalgazi Halk Eğitim sporcumuz Halime Neslihan Kılınç 3. olarak 2022 yılında yapılacak olan Avrupa Ümitler Tekvando Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Bu bağlamda müdürümüz Ali Şaşmaz’ı ziyaret ettik ve sporcumuzu tanıştırdık müdürümüz de sporcumuza çeşitli hediyeler verdi.  Bundan sonra Avrupa şampiyonumuzda da Türkiye’yi,  ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. 2024 olimpiyatları kotasına girmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.  10’dan fazla milli sporcumuz var bu kategoride 2 yıl önce 2 sporcumuz balkan şampiyonu oldu bir sporcumuz Avrupa 3.sü olmuştu yine bu çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.  Bu tür spor dalları futbolun gölgesinde kalıyor bu yüzdün pek bilinmiyor ama başarılarımızla adımızı duyuracağız. Ben sporcumla gurur duyuyorum ortaokuldan beri yanımızda zaten, başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Battalgazi Halk Eğitim sporcusu Halime Neslihan Kılınç ise şunları kaydetti: “Ülkemi en iyi şekilde temsil etiğim için gurur duyuyorum. Avrupa’ya kota aldığım için çok mutluyum.  İnşallah 2022’de de aynı şekilde bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum. Çalıştığında kendinden emin bir şekilde çıktığında kaybetme korkusu olmuyor. Rus bir rakibim vardı onu yendim ondan sonraki turda Türk rakibim vardı onu da yendim yarı finalde Türk rakibime yenildim o da finali Rusya ile yaptı o birinci oldu bende 3. oldum. Derece geldikten sonra daha çok çalışmaya çaba göstermeye başladım iyi olandan daha iyi olanı yapmaya çalışıyoruz.  Ülkemizi ve ilimizi her yarışmada en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım ve çalışacağım.”

Hanife Yiğit