Malatya
Giriş Tarihi : 10-01-2018 18:16   Güncelleme : 10-01-2018 18:16

Ithal Eden Degil Ihraç Eden Olalim!

10 Ocak Çalisan Gazeteciler Günü münasebetiyle Il Damizlik Koyun Keçi Yetistiriciler Birligi tarafindan basin mensuplarina kahvalti programi tertip edildi. Programda konusan Ihsan Akin üretimin önemine dikkat çekerek, “ Her alanda üretmemiz gerekiyor, biz ithal eden degil ihraç eden bir ülke olmaliyiz.” dedi

Ithal Eden Degil Ihraç Eden Olalim!

>>M. ALI GÜNAYDIN

Il Damizlik Koyun Keçi Yetistiriciler Birligi, 10 Ocak Çalisan Gazeteciler Günü münasebetiyle basin mensuplariyla kahvalti programi düzenledi. Birligin tertip ettigi programa Yerel gazete, TV ve Ajanslardan çalisan basin mensuplari katildi. Gazeteciler gününün her gün anilmasi gerektigini vurgulayan Birlik Baskani Ihsan Akin, basin çalisanlarinin emeklerine saygi gösterilmesini istedi. Baskan Akin, bütün emekçi gazetecilere vermis olduklari emeklerden dolayi, yetistiricilerimizin, üreticilerimizin yaninda olduklarindan dolayi ben tüm yetistirici ve üreticiler adina tesekkür ediyorum. Her alanda diyoruz ki, Üretmemiz gerekiyor. Biz ithal eden degil ihraç eden olmak için kesinlikle her alanda üretmek gerekiyor. Bu anlamda biz, gazetecilerin emegini unutmuyoruz” ifadelerini kullandi.

“GAZETECININ EMEGINE SAYGI DUYULSUN”

Çalisan Gazeteciler gününde basinla bir araya gelen Birlik Baskani Ihsan Akin yaptigi konusmada, “Bizleri kirmayip bu davetimize katildiginiz için çok tesekkür ediyoruz. Tabi 10 Ocak Çalisan Gazeteciler Günü aslinda bir gün degil de her gün gazetecilerin anilmasi ve emegine saygi duyulmasi gerekiyor. Biz 2007 yilinda kurulduk. Buna 1 hafta önce de 10’uncu yilimizi kutladik. Yaklasik 10 yildir ilde kirsalda, merada, yaylada, ilçede nerede olursa olsun, bizim yetistiricilerimizin yaninda oldular. Bu anlamda bütün emekçi gazetecilere vermis olduklari emeklerden dolayi, yetistiricilerimizin, üreticilerimizin yaninda olduklarindan dolayi ben tüm yetistirici ve üreticiler adina tesekkür ediyorum. Tabi burada önemli olan her alanda ve her anlamda biz sunu söylüyoruz; üretmemiz gerekiyoruz. Biz ithal eden degil ihraç eden olmak için kesinlikle her alanda üretmek gerekiyor. Bu anlamda biz, gazetecilerin emegini unutmuyoruz. Tabi 10 Ocak Gazeteciler Gününü de tekrar tebrik ediyoruz. Bütün dernek, cemiyet baskanlarina, bütün katilimcilara bizleri yalniz birakmadiklari için de tesekkür ediyorum” seklinde konustu.