Malatya
Giriş Tarihi : 30-01-2017 19:32   Güncelleme : 30-01-2017 19:32

“Ispatlamazsan Müfterisin!”

CHP eski Akçadag Ilçe Baskani Ali Aslan'dan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz'a yanit geldi. Aslan, Il Baskani Kiraz’i iddialarini ispatlamaya davet etti, “Ispatlamazsan müfterisin” dedi

“Ispatlamazsan Müfterisin!”

CHP Akçadag Ilçe Teskilatinin toplu istifasina iliskin olarak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz'in yaptigi açiklamayi degerlendiren CHP eski Akçadag Ilçe Baskani Ali Aslan, Il Baskani Kiraz'i iddialari ispatlamaya davet etti. Konuyla ilgili olarak yazili bir açiklama CHP eski Akçadag Ilçe Baskani Ali Aslan," Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, CHP  Akçadag Örgütü'nün toplu istifasini gerçekleri yansitmayan su ifade ile basitlestirmeye çalismistir: 'Oradaki ilçe baskanimizin kendi bireysel talebinin yerine gelmemesi çerçevesinde böyle bir karar aldigi çok açik ve net bir sekilde ortada' Sayin Baskanin bu iddialari tamamen asilsiz ve dayanaksizdir. Sayin Baskan Kiraz'i iddialari ispatlamaya davet ediyorum. Ispatlamaz ise müfteridir" ifadelerini kullandi.

“ATATÜRK’ÜN ASKERIYIZ AGBABA’NIN DEGIL”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz'a siz önce 'Il Baskani olun sonra bu açiklamalari yapin 'diyen CHP eski Akçadag Ilçe Baskani Ali Aslan' "Tüm Türkiye biliyor ki,Sayin Enver Kiraz bir il baskani olma konumundan uzak, CHP Genel Baskan Yardimcisi ve Malatya Milletvekili Veli Agbaba’nin direktifleri ile hareket eden bir anlayis içerisindedir. Bizler istifa gerekçemizi gerçeklestirdigimiz basin açiklamasi ile açik ve net bir sekilde ifade ettik.  Tekrarlamak gerekirse bizim istifa etme gerekçemiz özetle 'CHP Genel Baskan Yardimcisi ve Malatya Milletvekili Veli Agbaba’nin tabanimizi HDP'lestirmek çabasi içerisinde olmasi ve tek adamliga oynamasidir. Biz Mustafa Kemal Atatürk'ün askerleriyiz. Agbaba'nin askerleri degiliz. CHP Agbaba ve onun gibi düsünenlerden kurtulmadigi müddetçe de iktidar olamayacaktir. Kamuoyu bizleri de Malatya Milletvekili Veli Agbaba’yi da çok iyi tanimaktadir" seklide konustu.