Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
29 MAYIS Pazar 12:36
Advert

Advert

Isınmak İçin Araç Motoruna Giren Kedi Öldü

Malatya, Battalgazi’de motor kısmına girdikten sonra aracın hareket etmesiyle birlikte sıkışan kedi yoğun uğraşlara rağmen hayatını kaybetti.

Malatya
Giriş Tarihi : 28-01-2022 17:25   Güncelleme : 28-01-2022 17:25
Isınmak İçin Araç Motoruna Giren Kedi Öldü

Orduzu mahallesinde ikamet eden F.K. dün sabah saatlerinde işe gitmek için aracına bindi. Kontağı çeviren F.K. aracı hareket ettirdikten saniye sonra aracın durduğunu ve kaputun içinde kedi sesinin geldiğini belirtti. Kaputu açan F.K. küçük bir kedinin ısınmak için girdiği motorda sıkıştığını gördü. F.K. kediyi araçta çıkarmak için yardım isteyene kadar kedi orada hayatını kaybetti.

KAPUTA VURUN!

Veteriner Hekim Hamza Biçer, soğuk havaların yaşandığı şu günlerde hayvanların ısınmak için araç motorlarına girebileceğini söyledi. Aracın çalıştırılmadan önce kaputa vurulması gerektiğini vurgulayan Biçer,” Sokak hayvanları bu soğuk günlerde genellikle sıcak bir yuva bulmaya çalışırlar. Kent merkezinde bu tarz yerler pek bulunmadığı için en sıcak yer olan araçları seçerler. Araçların teker boşlukları veya alt kısımlarındaki boşluklardan motora giren hayvanlar burada aracın sıcaklığından faydalanmak ister. Bizler de her sabah evimizden çıkarken mutlaka kaputa vurmalıyız. Kaputa vurduğunuzda hayvanı uyarmış olursunuz. Can dostlarımızın bu şekilde hayatını kaybetmesi çok üzücü. Bu nedenle araç sahiplerinin hassasiyet göstermesini istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

>> Ebubekir Atilla 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR