Malatya
Giriş Tarihi : 25-08-2016 19:30   Güncelleme : 25-08-2016 19:30

“ISID Neyse PKK Odur, PKK Neyse HDP Odur!”

Son yasanan olaylardan sonra, Halklarin Demokratik Partisi’nin terör ile arasina mesafe koyamadigini söyleyen AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, HDP ’ye ates püskürdü. Sahin,” . ISID terör örgütünün Antep’te, PKK’nin Van’da, Bitlis’te, Elazig’da, Urfa’da yapmis olduklari katliamlar vardi. ISID neyse PKK odur, PKK neyse HDP ’de odur.” dedi

“ISID Neyse PKK Odur, PKK Neyse HDP Odur!”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir’i makaminda ziyaret ederek bir süre görüstü. Görüsme sonrasi açiklama yapan Sahin gündeme iliskin degerlendirmelerde bulundu. HDP’nin PKK’dan bir farki olmadiginin altini çizen sahin, bütün terör örgütlerinin masa oldugunu, bunlari tutan elin ayni oldugunu söyledi. “Kesinlikle siyasi bir hareketin Terörle arasina mesafe koymadigi sürece biz bunlari mesru bir siyasi parti olarak görmedik görmeyecegiz” ifadelerini kullanan Ak Parti Milletvekili Mustafa Sahin sunlari söyledi; ”Bu FETÖ terör örgütü denen alçaklarin yapmis olduklarini görüyoruz, bunlari Milletimiz çok daha yakinen görüyorlar. Bunlari yillardir belki dilimiz döndügünce anlatmaya çalistik. Ama hamd olsun su anda bunlarin bütün emellerini kursaklarinda birakacak sekilde bir dizayna gidildi. Bundan sonraki süreç içerisinde tehlike hala geçmis degil. Biz ve buradaki bütün halkimiz bir oldugumuz sürece Allah’in izniyle bunlarin emellerinin bir daha yeni bastan sekillenmeyecegini ümit ediyoruz. ISID terör örgütünün Antep’te, PKK’nin Van’da, Bitlis’te, Elazig’da, Urfa’da yapmis olduklari katliamlar vardi. ISID neyse PKK odur, PKK neyse HDP ’de odur. YPD denen terör örgütlerinin birbirinden farki yok. Bunlar her ne kadar farkli ekiplerden olusmus olsa bile bunlari kullanan sevk ve idare eden masayi tutan elin ayni el oldugunu biliyoruz. Antep’te 51’den fazla katledilen o masum yavrularimizin katledilmesini Kürt halkindan olmasindan dolayi HDP denen lanetli terör örgütünün lanetli siyasilerinin özellikle orada yapmis olduklari açiklamalari gelin hep birlikte bütün siyasi partilerle beraber ayni safta duralim taziyeleri kabul edelim derken ama maalesef Elazig’daki kardeslerimiz katledilirken, Van’daki kardeslerimiz katledilirken, Urfa’da, Bitlis’te katledilen kardeslerimiz var iken çünkü bunlari yapan kendi emareleri oldugu için onlarla ilgili bir tek cümle bahsetmediklerini görüyoruz. Kesinlikle siyasi bir hareketin Terörle arasina mesafe koymadigi sürece biz bunlari mesru bir siyasi parti olarak görmedik görmeyecegiz. Onun için bu süreç içerisinde Cenab_i Allah birligimizi beraberligimizi daim eylesin. Kesinlikle bunlara firsat vermesin ve sahada da özellikle sunu görüyoruz ekonomik göstergelerimiz her zaman oldugu gibi bütün bunlara ragmen zirve yaptigini görüyoruz.

SAHIN;” ÇANAKKALE RUHU TEKRAR CANLANDI”

Zor bir süreçten geçiyoruz. Özellikle halkimizin arasinda olup, son gelismelerden hem haberdar olmasi hem de yapilan hizmetlerin birebir vatandaslarimiza aktarilmasi noktasinda milletvekillerimize çok önemli görevler düsmektedir. Sahaya indigimizde vatandaslarimizin gerçekten memnuniyetlerine mazhar olduk. Bunun temel nedeni yerel hizmetlerimizin süratli ve zamaninda vatandasimizla bulusmasinin önemli bir faktör oldugunu düsünüyorum.  Zor bir dönemden geçiyoruz. Burada bütün ahvari beser diyebilecegimiz ser güçlerin tamami birden Türkiye’de olusan bu olumlu tablonun kesintiye ugramasi için ellerinden gelen bütün melaneti gösteriyorlar. Maalesef özellikle modern bati dedigimiz tek disi kalmis canavar ifadesi gerçekten bugün yerini buldugunu görmekteyiz. Basta Amerika olmak üzere Avrupa ülkelerinin tamami ile birlikte Türkiye üzerinde emelleri olan yaklasik 100 yil önce bu ülkeyi, bu milleti bu ümmeti zorda birakmak için Çanakkale’ye saldirip gereken dersi milletten aldilarsa bugünde gene o günkü Çanakkale ruhunu yeni bastan insanlarimiz tarafindan sahaya yansidigini görmekteyiz. Bu birlik ve beraberligimiz insallah bunlarin yedi düvelini birden kesinlikle bu ülke üzerinde olan emellerinin tamamini ters düz edecek noktadayiz. 15 Temmuzda basarisiz bir darbe girisimi oldu tabi bu darbe girisimini yapan kesimler kimlerdi çok iyi biliyoruz. Düne kadar maalesef haci amcalarimizin, ninelerimizin, annelerimizin, bacilarimizin, kardeslerimizin bunlar dini bütün insanlar diye destek verdikleri gerçekte o destege layik olmayan asagilik, sereften yoksun bir illegal yapinin varligi ile karsi karsiya kaldik. 15 Temmuz aksami biz Ankara’daydik kesinlikle olayi duyar duymaz sahaya indik. Mücadelemizi sokakta vermeye gayret gösterdik.

ÇAKIR: DESTEGINIZ ÇOK ÖNEMLI

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin’e geçmis olsun dileklerinde bulunan Baskan Çakir, “Sizlere de geçmis olsun gazi meclisi oldu. Teröristlerin hainlerin saldirmasi sonucunda ben de sizin nezdinizde bütün vekillerimize, TBMM’ne geçmis olsun diyorum. Gerçekten çok kahramanlar var bu darbe karsisinda bunlardan biri de Meclisimizin durusu, Basbakanin ve hükümetin durusu. Tabiî ki ilk basta Cumhurbaskanimizin durusu. Biz halk olarak, ülke olarak ülkeyi savunma adina, bayragi, vatani, bölünmezligi ve ezanlarin susmamasi adina milletin topyekün Cumhurbaskanindan, Basbakanina, Meclisinden fertlerine kadar sokaklarda olmasi ülkemize olan güveni, gelecegimize olan güveni artirmis oldu. Bunlarin Insallah birlik beraberligimize vesile olacagi kanaatindeyim. Bütün siyasi partilerin de bunun karsisinda durus sergilemesi çok önemliydi.  Yerel yönetimler olarak ortaya konulan Büyüksehir yasasi ile birlikte yerel kalkinmanin daha hizli olmasi, daha fazla hizmet, tek elden yönetilen, saglikli gelisen kentler hedef buydu. Bizlerde büyüksehir sürecinden sonra hem Malatya merkezdeki çalismalarimiz, planlamalarimiz ana planlar üzerinde yapmis oldugumuz çalismalar bunlar imar planlamalarindan, ulasim planlamalarina kadar, Turizm planlarindan, Tarim Planlarina kadar bunlar kentimiz için çok önemli hem merkezin gelismesi hem de ilçelerin ve kirsalin gelismesi çok çok önemliydi.   Bu dogrultuda ortaya koydugumuz projeleri hizla hayata geçiriyoruz. Sizin destekleriniz bizim için önemli Ankara’daki devam eden projelerimiz ve yatirimlarimiz olsun, bakanliklarla olan islerimizin çözümünde her zaman destek veriyorsunuz bundan dolayi tesekkür ediyoruz. Bu hizmetleri sizlerin destek ve katkilari ile bizde daha çok çalisarak daha çok hizmete dönüstürmek ülkemizin gelisimine uygun olarak Malatya’mizin gelismesini ve daha öne çikan bir il olmasi, ekonomik büyümesi, saglikli bir kent olmasi bizim en büyük hedefimiz temennimiz. Tekrar hem ziyaretinizden dolayi, hem de bütün görevimiz süresince vermis oldugunuz destek ve katkidan dolayi bir kez daha tesekkür ediyorum” seklinde konustu.