Ekonomi
Giriş Tarihi : 12-07-2021 17:33   Güncelleme : 12-07-2021 17:43

İş Kadınlarından Birlik Çağrısı

Malatyalı iş kadınları birlik çağrısıyla Yeşilyurt İlçesinde özel bir mekanda bir araya geldi. İşletme sahibi Neriman Boyraz, Gündüzbey’deki mekânında iş kadınlarını bir araya getirerek ‘Malatya’yı Birlikte Tanıtalım’ mesajı verdi.

İş Kadınlarından Birlik Çağrısı

Düzenlediği yemekli toplantı öncesi gazetemize açıklama yapan iş kadını Neriman Boyraz programı düzenlemekteki amacını Malatyalı hemcinslerine şu ifadelerle aktardı. “Gülbahçesi restoran İşletme sahibiyim. Burada Malatya Esnaf Platformu adı altında Malatya’da faaliyet gösteren İşkadınlarıyla bir araya gelmeyi planladık. 300’e yakın esnafımızla istişarelerimiz dayanışma içinde devam ediyor. Şu an burada Malatyalı bayan işletmecilerimizle birlikteyiz. Bu gün burada kadınlarımıza özel bir matine yaptık. Katılımcı arkadaşlarımıza gönülden teşekkür ederken bu birlik ve beraberliğin devamını diliyorum.”

MALATYA İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ YAPARAK ÇALIŞACAĞIZ

Kadın İşletmeciler adına konuşan Leyla Balal ise konuşmasında; “Burada bir çok başarılı iş kadını arkadaşlarımız var. Burada Sağlık, Güzellik ve emeğe dair her şey yer alıyor. Üreten kadınlarımız güzel bir atmosfer içinde bir araya geldiler. Bu tür güzel organizasyonların artmasını canı gönülden istiyoruz. Bu tür programların devamını ve bütün programlarda birlikte olmak dileklerimle Neriman hanıma tüm arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Tüm üreten kadınlarımızın da bir arada güç birliği içinde Ülkemiz için, Malatya’mız için güçlerinin yettiğince çalışmalarını istiyorum” dedi. Programa Malatyalı İş Kadınlarından, Nilüfer Aslan, Yağmur Kara, Mine Mutlu, Leyla Balal, Gülten Ülger, Kübra Oymak, Yasemin Akbaş, Özgül Özturhan, Ayşe Karakurt, Muzeyyen Aladaş, Mukaddes Uçan, Emine Polat katıldı.

A.Vahap Kaygusuz – Hanife Yiğit