Spor
Giriş Tarihi : 18-05-2021 18:19   Güncelleme : 18-05-2021 18:19

İrfan Buz Sözünü Tuttu

Süper Lig'de ligde kalmayı başaran Helenex Yeni Malatyaspor'da sevinç yaşanırken Teknik Direktör İrfan Buz taraftarlara verdiği 'ligde kalma' sözünü tuttu.

İrfan Buz Sözünü Tuttu

 

Süper Lig'in 2. yarısında kötü gidişatla birlikte alt sıralaya gerileyen Yeni Malatayspor'da Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu'yla yollar ayrılmış yerine Yeni Malatyaspor'un eski Teknilk Direktörü İrfan Buz getirilmişti. Sözleşme imzalandıktan sonra 11 Mart'ta Malatya'ya gelen İrfan Buz ve ekibini taraftarlar karşılamıştı, Buz burada taraftarlara yaptığı açıklamada: "Size söz vermek istiyorum. Yarından itibaren çalışmalarımıza başlıyoruz. İşimiz var arkadaşlar. Sizlere, Malatya'ya layık olmak için elimden geleni yapacağım. Onun sözünü veriyorum. İnşallah başarılı olacağız." demişti.

Süper lig'de deplasmanda alınan Rize Galibiyeti ve iç sahadaki Hatayspor beraberliğiyle ligde kalmayı garantileyen Yeni Malatyaspor'da Teknik Direktör İrfan Buz taraftarlara verdiğin 'ligde kalma' sözünü de tutmuş oldu.

İrfan Buz'un 11 Mart'ta taraftarlara yaptığı açıklama şöyle, "Biz bunu daha önce başardık yine başaracağız. Sizlere de ihtiyacımız var. Buraya gelince kendi evime gelmiş gibi oluyorum. Çok mutluyum çok özlemişim Malatya'yı. Çok büyük enerjiyle geliyorum. Büyük Malatyaspor'u düzlüğe çıkarmak istiyoruz. Ben bizim Malatya'mız için herşeyi veririm. Onuda o zaman verdik, şimdi de öyle. Sizlerle birlikte bunu götürmek istiyoruz. Ben diye birşey yok hep biz var. Bizi farklı kılan budur. O yüzden aramızdaki bağ var. Gittiğim takımlarda bile buradaki insanlardan çok güzel dualar aldım. Bu çok farklı birşey. Size söz vermek istiyorum. Yarından itibaren çalışmalarımıza başlıyoruz. İşimiz var arkadaşlar. Sizlere, Malatya'ya layık olmak için elimden geleni yapacağım. Onun sözünü veriyorum. İnşallah başarılı olacağız. Düzlüğe çıkacağız. Yarın futbolculara bunu söyleyeceğim. İnanmak önemli ama inancıda dolduracaksınız."

Ebubekir Atilla