Eğitim
Giriş Tarihi : 30-03-2021 17:21   Güncelleme : 30-03-2021 17:35

İNÜ 'İletişim Üssü' Olacak

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ali Er ve Yazı İşleri Müdürü Nihal Ağca İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi ile ilerleyen dönemlerde yapılabilecek ve sektörün sorunlarına ilişkin akademik görüşlere başvurulacak projeler ile ilgili istişare amacıyla Dekan Dr. Ahmet Yatkın ’ı ve Öğretim görevlilerini ziyaret etti

İNÜ 'İletişim Üssü' Olacak

Ziyarette Fakültenin projeleri ve uygulama alanları hakkında bilgi veren Dekan Dr. Ahmet Yatkın, ilerleyen günlerde hem Malatya, hem de bölgesel bazda sektörün geleceğine yön verecek adımların atılacağını müjdeledi. Kısa süre içerisinde Malatya’nın, İletişim Fakültesinin yenilenen yüzü ile tanışacağını aktaran Yatkın, sözlerine şu şekilde devam etti,” İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi olarak plan aşamasında olan birçok projede varız. Bizler sektörde aktif olarak hizmet veren yayın kuruluşları ile ortak bir şekilde çalışmalarımızı yürütmek istiyoruz. Bu vesile ile ilerleyen dönemlerde de ortak projelerimizin olacağına inanıyorum.”

İletişim Fakültesi’nin uygulama alanlarını gezen Sonsöz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Er, “ İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi geleceğin İletişimcilerini yetiştiriyor. Ajans İletişim, Radyo Kampüs ve İNÜ Haber başta olmak üzere uygulamalı eğitimin ağır bastığı İletişim Fakültesi adeta akademik üs görevini görüyor. İlerleyen dönemlerde Malatya’nın öncü yayın kuruluşu olarak İletişim Fakültesi ile birçok projede beraber yer almak istiyoruz.” değerlendirmelerinde bulundu.

 

Ebubekir Atilla