Genel
Giriş Tarihi : 01-12-2021 17:56   Güncelleme : 01-12-2021 17:56

İNÜ ’de Fidanlar Toprakla Buluştu

İnönü Üniversitesinde “Geleceğe Nefes Ol” isimli fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

İNÜ ’de Fidanlar Toprakla Buluştu

Etkinliğe İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nusret Akpolat ve Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Hasan Yılmaz ve Dr. Öğr. Üyesi Cemal Koyunoğlu, Genel Sekreter Mustafa Gezer, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yatkın, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kubat, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Sağlam, Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Durhan, Malatya OSB Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Necati Özbey, akademik ve idari personeller ile öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, dikim yapılan alan ve ağaçlandırma çalışmalarıyla ilgili gelecek dönem hedefleri hakkında bilgi vererek şunları dile getirdi:

“Şu an içinde bulunduğumuz alan, üniversitemizin 2017 yılında yaptığı gelecek planının ana yolu. Bu yol, 40 metre genişliğinde ve 4 buçuk kilometre uzunluğundadır. Geçen yıl yolun altyapısını tamamladık. Bunun için Büyükşehir Belediyemizden büyük bir destek aldık. Bu yolun her iki tarafına hem yürüyüş hem de bisiklet yolu yapıyoruz. Geçen yıl, yolun bir kısmını ağaçlandırmıştık. Bu sene de ağaçlandırma faaliyetlerine devam ediyoruz. Bugün ne kadar çok ağaç dikersek geleceğe o kadar nefes olacağız.”

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, son olarak ağaç dikme etkinliğinin iki ay süreceğini belirterek, fidan dikme gönüllülerini etkinliğe davet etti.

>> A. Nihat Yavuz