Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
21 MAYIS Cumartesi 02:14
Advert

Advert

İnstagram Gizli Hesap Görme Nedir?

Sosyal medyada gizlilik kavramına önem veren pek çok kullanıcı İnstagram hesabını gizleyerek sadece istediği kadarının diğer kullanıcılar tarafından görünür olmasına müsaade ediyor.

Yaşam
Giriş Tarihi : 30-04-2022 13:33
İnstagram Gizli Hesap Görme Nedir?

Ancak çeşitli nedenlerden dolayı başkasının sosyal medya hesabını görmek isteyen ve takip etmediği halde paylaşımlarına ulaşmak isteyen kişiler instagram gizlilik hesap görme yöntemlerini deneme yolunu tercih ediyor. 

Üst düzey güvenlik ve gizlilik içeren sosyal medya mecraları kullanıcıların istedikleri her an kullanıcı profillerini görebilmelerinin önüne geçiyor. Gerçek anlamda takip etmediğiniz ancak gizliden gizliye takip etme dürtüsü içinde bulunduğunuz kullanıcıların hesaplarını bazı yöntemlerle görebilirsiniz. 

İnstagram Gizli Hesabı Görmek Mümkün müdür?

Her geçen gün kullanıcı yararına gelişmelere imza atan İnstagram, artık gizli hesap görme işleminin oldukça zor olmasına neden olmuştur. Gizlenen bir hesabı görmek isteyen kullanıcılar için önceleri daha fazla göster seçeneği ile profile ait tüm bilgi ve paylaşımları görmek mümkündür. Ancak en güncel hali ile İnstagram üzerinde gizli olan bir hesabın içeriğini görmek için çeşitli uygulamalar geliştirilmiştir. 

Geliştirilmiş olan gizli hesap görmeyi sağlayan uygulamaların bu alanda garanti veren özellikleri bulunmuyor. Denemeye değer nitelikteki uygulamaları deneyerek gizli İnstagram hesabının görülüp görülmediğine dair deneyim sahibi olunabilir. 

İnstagram Gizli Hesap Görme Yöntemleri

İnstagram hesabını sadece istediği kişilere açan ve takip etmeyen kişilere kapatan kullanıcılar gizlilik özelliğinden yararlanmayı tercih ediyor. Ancak takip etmese de bazı kişilere karşı yoğun merak duygusu içinde olan kullanıcılar İnstagram gizli hesap görme noktasında gördüğü her yöntemi denemeye kalkışıyor. Büyük oranda pek çok kişinin bildiği ve denediği yöntemlerin etkili bir yanı yok. Bu amaç için geliştirilmiş kaliteli ve güvenilir uygulamalar ile gizli hesabın tüm detaylarını görmek ve takip etmeden stalk yapmak mümkün oluyor. 

Sosyal medyanın son yıllarda yoğun şekilde kullanılmaya başlanması ile birlikte hayatımıza giren stalk kavramını kullanıcılar için geçerli kılan uygulamalar, takip ettiğinin anlaşılmadan karşı tarafın paylaşımlarına erişmeyi sağlıyor. Gizli profil görüntüleme konusunda başarılı olan uygulamalar arasında Lili, Postegro, Bestwhozi ve Ghosty uygulamaları yer alıyor. Bu uygulamalar eğer gizli profilini görmek istediğiniz kullanıcının bir takipçisi tarafından kullanılıyor ise kapalı profile dair tüm paylaşımları görmeniz mümkündür. Bilgi için Apk Benz sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İnstagram Hesabına Bakılan Kişi Anlar mı?

İnstagram hesabı gizli olduğu için takip edilmeyen hesaplar ve çeşitli uygulamalar ile bu engeli aşan kullanıcılar, bu eylemlerinin karşı taraf tarafından bilinmesini istemiyor. Gizli hesap görme yöntemlerinin kullanılması halinde gizli hesaba sahip kullanıcıya bildirip gidip gitmediği bu nedenle büyük merak konusudur.  

Kapalı profile sahip İnstagram hesapları görülmeye çalışıldığında karşı kullanıcıya herhangi bir bildirim gitmiyor. Profilinde yer alan paylaşımlarından storylerine kadar her detayı görseniz dahi kimliğiniz ifşa olmadan gizli hesap takibi yapabiliyorsunuz. 

Güvenilir Gizli İnstagram Hesabı Görme Yöntemleri

Kimliğini belli etmeden istediği kişinin İnstagram profilini görme pek çok kullanıcının başvurduğu davranışlar arasında yer alıyor. Sizin için önemli olan fakat çeşitli nedenlerden dolayı açıkça takip edemediğiniz kullanıcılar var ise güvenli yöntemleri tercih etmeniz de fayda vardır. 

Gizli hesap görme konusunda en yaygın olarak tercih edilen yöntem fake İnstagram hesabı açıp takip isteği göndermektir. Ancak her kullanıcı tanımadığı isimlerden gelen takip isteğini onaylamadığı için bu yöntem geçerliliğini kaybediyor. 

Android ve Ios tüm işletim sistemleri için geçerli olan uygulamalar, gizli olsa dahi profil içeriğinin görüntülenmesine imkan veriyor. Uygulama eşliğinde İnstagram profili görme kötüye kullanılmaması gereken ve bu alanda güvenilirliği ispat edilmiş olan yöntemler tercih edilmelidir. Detaylı bilgi ve hizmet için Apk Benz sayfasına bakabilirsiniz.

Ebubekir AtillaEbubekir Atilla

YORUMLAR