Spor
Giriş Tarihi : 15-09-2017 17:03   Güncelleme : 15-09-2017 17:03

“Insallah Yeni Saha Sans Getirir”

Evkur Yeni Malatyaspor – Bursaspor maçi öncesi Malatya Valiligi tarafindan, Il spor Güvenlik Toplantisi gerçeklestirildi. Çok sayida idarecinin katildigi toplantida, bir konusma yapan Vali Ali Kaban, “Yeni Malatya Spor-Bursaspor maçi ile ilgili alinacak önlemler ve yapilmasi gereken isler ile ilgili bir araya geldik. Yeni yapilan 27 bin kisilik sahamizda ilk kez bir maç oynama firsati bulacagiz. Insallah yeni sahamiz takimimiza hayir getirir, ugur getirir, sans getirir” ifadelerini kullandi

“Insallah Yeni Saha Sans Getirir”

Il Spor Güvenlik Toplantisi Vali Kaban’in Baskanliginda Gerçeklestirildi

Lig’de ev sahibi olarak besinci maçina çikacak olan Evkur Yeni Malatyaspor’un Bursaspor ile oynayacagi maç öncesi, Malatya Valiligi tarafindan Il Spor Güvenlik Toplantisi gerçeklestirilirken, kurulda maç öncesi alinacak olan önlemler ve yapilmasi gereken isler konusuldu. 15 Eylül Cuma günü saat 10.00’da Valilik 1 Nolu Toplanti Salonunda gerçeklestirilen Toplantiya;  Il Jandarma Komutani J. Alb. Serafettin Yilmaz, Il Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Malatya Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, Futbol Federasyonu Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, Il Saglik Müdür v. Mahmut Saraç, Il Milli Egitim Müdürü Ali Tatli, Evkur Yeni Malatya Spor Kulübü Müdürü Selçuk Günaydin, Futbol Federasyonu Il Temsilcisi Kahraman Firat, Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürü M. Sadi Findikli, Evkur Yeni Malatya Spor Kulübü taraftarlardan sorumlu temsilci Müslüm Boztas, ASKF Il Baskani Seyfullah Özdemir, Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürü Dr. Murat Kiliç, Stat Müdürü Cem Eren, Hukukçu üye Avukat Arif Metin ve Büyüksehir Belediye Baskanligi görevlisi Fatih Dogan katildi. 

“INSALLAH CENTILMENCE OYNAYARAK MAÇI ALIRIZ”

Burada bir degerlendirme yapan Malatya Valisi Ali Kaban konusmasinda, “Bugün burada cumartesi günü Yeni Malatya Sporumuzun kendi sahamizda oynayacagi maç ile ilgili düzenledigimiz toplantida bir aradayiz. Yeni Malatya Spor-Bursaspor maçi ile ilgili alinacak önlemler ve yapilmasi gereken isler ile ilgili bir araya geldik. Ne kadar büyük bir mutluluktur ki, insallah yarin yeni yapilan 27 bin kisilik sahamizda ilk kez bir maç oynama firsati bulacagiz. Ben bu hususta gerçekten çok büyük gayretler sarf eden Büyüksehir Belediyemizin Genel Sekreterine ve onun altinda çalisan diger arkadaslara tesekkürü bir borç biliyorum, Genel sekreterimizin sahsinda Büyüksehir Belediyemize tesekkür ediyorum. Hakikaten çok kisa bir zamanda birçok eksikligi bitirdiler ve sahayi hazir hale getirdiler. Önceki gün Emniyetimizin yönetiminde bu konuyla alakali olan izin asamasi Valiligimiz tarafindan onaylanarak önemli noktaya getirilmisti. Bugün itibariyle de Futbol Federasyonu tarafindan yeni sahada oynayabilmemiz hususundaki nihai karar verildi. Ben bunun hayirli olmasini diliyorum. Insallah yeni sahamiz takimimiza hayir getirir, ugur getirir, sans getirir. Yarin da güzel bir sekilde sporun temel prensiplerine uyarak, centilmence oynayarak bu maçi sahamizda aliriz” dedi. Toplantida ilimizde oynanacak spor müsabakalarina iliskin tedbirler görüsülüp istisarelerde bulunularak alinacak güvenlik önlemleri hakkinda kararlar alindi. Vali Kaban, alinan bu kararlarin uygulanmasi ve titizlikle takibi hususunda ilgili birim yetkililerine talimat verdi.