Malatya
Giriş Tarihi : 06-07-2015 12:16   Güncelleme : 06-07-2015 12:16

Insaat müteahhitleri derneklesti

Kisa adi MIM-DER olan Malatya Insaat Müteahhitleri Dernegi 13 Mart 2015’de Fahri Kayahan Sögütlü Sokak Denge Plus 2 Sitesi A/Blok No: 14’te kuruldu, resmi açilisini üyeleriyle birlikte iftar programiyla düzenledi

Insaat müteahhitleri derneklesti


Ramada Altin Kayisi oteldeki açilis ve iftar programina Malatya’dan taninmis bir çok müteahhit ve is adami katildi, MIM-DER Yönetim Kurulu Baskani Mustafa Kirteke, “Malatya’da kurulmus kar amaci gütmeyen bagimsiz bir sivil toplum kurulusuyuz. MIM-DER Malatya da Insaat sektörünün en saygin firmalarini bir çati altinda toplayarak edinilmis tecrübelerin paylasilmasi, sektörün gelisiminde öncü rolün üstlenilmesi, ahlaki ilkeler ve is etigi çerçevesinde topluma, sektöre ve hepimizin sermayesi olan ilimize fayda saglamak misyonuyla kurulmustur.  Amacimiz, üyelerimizin mevcut Pazar içinde hak ve çikarlarini korumak, rekabet gücünü artirmak ve kendi aralarinda isbirligini, dayanismayi gelistirmekle beraber MIM-DER olarak resmi ve özel kuruluslar ile isbirligini güçlendirmektir. Bu çerçevede sektörle ilgili konularda kamuoyunun bilgi düzeyini yükseltmek, hukuki teknik ve ekonomik konularda üyelerimizi bilgilendirmek, Üniversite ve diger meslek odalari ile diyaloglar kurularak mesleki standartlari gelistirmek amacimiz arasindadir. Malatya il ve ilçelerinde yasam alanlarinin daha kaliteli, konforlu, depreme dayanikli ve daha yasanabilir olmasi için çalismalar yapan, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluslari ile is birliginde bulunarak Malatya’da insaat sektörünün sorunsuz ve hizli gelisimini saglayan üyelerine ve topluma faydali olan örnek bir kurulus olmak gayretindeyiz. Insaat sektörünün önemli sorunlari var ve bizim üyelerimizin bu sorunlara karsi hazirlikli olmasi konusunda üzerimize düsen sorumluluklarimiz bulunuyor. Örnegin is kazalari, Kentsel dönüsümdeki sorunlar, MANIA plani sorunu. Bu sorunlar çözülmesi gereken sorunlardir.

ELIMIZI TASIN ALTINA KOYMAYA HAZIRIZ

Diger taraftan yerel yönetimlerle daha fazla iletisim ve istisare halinde olmamiz gerektiginin farkindayiz. Baslangiç olarak ilgili kurumlara ilk ziyaretlerimizi yapacagiz. Bu ziyaretlerde bazi isteklerimiz olacak. Imarli alanlarda alt yapi hizmetlerini daha hizli bir sekilde yaparlarsa bizlerin önünü açmis olurlar. Ruhsat, Kanalizasyon, su, elektrik islemleri daha hizli olursa rahatlariz. Ayrica üyelerimizden olusacak Teknik, Hukuki, Basin- Medya Is güvenligi ve Halkla iliskiler gibi komisyonlar kurulup, bir an önce çalismalara baslanacak. Birinci çalisma dönemimiz tüm camiamiza hayirli olmasini, yeniliklerin ve yeni hizmetlerin yasandigi bir dönem olmasini diliyor, tüm meslektaslarima saygilar sunuyorum.”

Iftar programinda Kuran-i Kerim tilaveti okunduktan sonra iftarlarini açan üyelere ve gelen misafirlere MIM-DER üye formlari dagitildi, dernek hakkinda dilek ve istekleri yazarak MIM-DER’ e verilmesi istendi.