Genel
Giriş Tarihi : 15-07-2021 18:02   Güncelleme : 15-07-2021 18:02

İnönü Üniversitesinde 15 Temmuz Konferansı

İnönü Üniversitesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla “15 Temmuz Darbe Girişiminde Uluslararası Boyut” konferansı düzenlendi.

İnönü Üniversitesinde 15 Temmuz Konferansı

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve İnönü Üniversitesi resmi YouTube kanalından canlı olarak yayınlanan konferansa Malatya Valisi Aydın Baruş, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan, İnönü Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Muammer Zafer, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı, Malatya 2. Ordu Komutanlığı personelleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile akademik ve idari personel katıldı.

İnönü Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek yaptığı açılış konuşmasında beş yıl önce yaşanan 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı koyarak hayatlarını ülkeleri için feda eden 251 şehidi rahmetle, minnetle ve saygıyla andığını belirtti ve darbe sözcüğünün meşru bir siyasal iktidarı, meşru olmayan yol ve yöntemler kullanarak iktidardan düşürme ve iktidarı ele geçirme eylemi olarak tanımlandığını ifade etti.  Türkiye’de çok sayıda darbe ve darbe teşebbüsünün gerçekleştiğine vurgu yapan Rektör V. Baharçiçek, yaşanan bütün bu darbe ve darbe girişimlerinde dış güçlerin belirleyici olduğunu ifade etti.>>HABER MERKEZİ