Malatya
Giriş Tarihi : 17-06-2014 19:51   Güncelleme : 17-06-2014 19:51

Inekpinari baraji ihaleye çikartildi

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalik, Yesilyurt bölgesiyle Sahnahan ve Derme Ilave Sulamalarina Su Takviyesi Planlamasi isinin ihaleye çikartildigini belirterek, Malatya için çok önemli bir proje için ilk adimin atildigini söyledi

Inekpinari baraji ihaleye çikartildi

Milletvekili Çalik, beraberinde Yesilyurt Belediye Baskan Yardimcisi Meltem Kavuk ve partili yöneticilerle Yesilyurt’un Gedik Mahallesi Muhtari Abuzer Taylan’i ziyaret etti.

Muhtar Taylan, Yesilyurt Belediyesi’nin yeni döneme ilk önce kendi mahallelerinde alt yapi ve asfaltlama çalismalarina baslamasi karsisinda memnun olduklarini söyledi.

Yesilyurt Belediye Baskan Yardimcisi Meltem Kavuk ise, gezi ve ziyaretlerde kendilerine iletilen tüm talep ve sorunlar için belediye olarak mutlaka geri dönüs yaparak, vatandaslarin isteklerine cevap vereceklerini söyledi.

AK Parti Malatya Milletvekili Çalik ise, Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat’in Gedik Mahallesi'nde yeni dönemin ilk çalismalarini baslatmasinin memnuniyet verici oldugunu belirterek, mahalledeki dogalgazla ilgili sorunlari kisa sürede çözeceklerini söyledi.

Çalik, sunlari bildirdi: “Inekpinari’na bir baraj yapilmasi konusunda talebimiz vardi. Milletvekilleri olarak bu konuya yakindan takip ediyorduk. Suanda bu projeyle ilgili olarak önemli çalismalar baslatildi. DSI Elazig Bölge Müdürlügümüz, Yesilyurt Inekpinari Baraji ile Sahnahan ve Derme Ilave Sulamalarina Su Takviyesi Planlama ve Mühendislik Hizmetleri alimi konusunda geçtigimiz hafta 11 Haziran’da ihale düzenlendi. Ihale süreci devam ediyor. Proje konusunda önemli bir adim atilarak Inekpinari Barajinin planlama raporu hazirlanacak. Inekpinari Baraji Merkeze yakin bazi bölgelerimizin sulama suyu ihtiyaci konusunda çok önemli bir projedir. Bununla birlikte Beylerderesi Viyadügü’nün altina bir gölet yapimi konusunda taleplerimiz vardi. Bu konuda da DSI Genel Müdürlügü bir ekip göndererek bir kez daha çalisma yaptiracak.