Sağlık
Giriş Tarihi : 28-01-2014 12:35   Güncelleme : 28-01-2014 12:35

Inci Hekimhan’da ilgiyle karsilandi

CHP Malatya Büyüksehir Belediye Baskan adayi Hakan Inci, seçim ziyaretleri kapsaminda geldigi Hekimhan’da büyük ilgiyle karsilandi

Inci Hekimhan’da ilgiyle karsilandi
 Inci’yi davul ve zurnayla karsilayan vatandaslar sevgi gösterilerinde bulundu.  Beraberinde Güzelyurt Belediye Baskani ve CHP Hekimhan Belediye Baskan Adayi Aliseydi Milliogullari, CHP Ilçe Baskani Kadir Saribas ve parti yöneticileriyle CHP Hekimhan ilçe binasina gelen Inci, buradan Hasançelebi beldesine geçti.

“KAYISIYA TABAN FIYAT UYGULAYACAGIZ”

Hasançelebi’de büyük ilgi gören Hakan Inci, beldedeki kahvehaneleri ziyaret ederek vatandaslara hitap etti. Inci, basta kayisi olmak üzere Malatya’nin sorunlarina deginerek, “Biz Malatya Büyüksehir Belediyesi’ni 31 Mart’ta aldigimizda, kayisiya taban fiyati Malatya Büyüksehir Belediyesi verecek. Çiftçiyi kimsenin insafina terk etmeyecegiz, tüccarlara bogdurmayacagiz” dedi.

Kayisinin yani sira Malatya’nin nohut, fasulye, ceviz, elma gibi diger ürünlerinin de hak ettigi degere ulasmasi için çalisacaklarini belirten Hakan Inci, “Esenlik sirketi birilerine çalismayacak. Birileri oralardan nemalanip, gelip bir yerlere belediye baskani olamayacak. Bu dönemde Malatya halkinin, basta Sayin Basbakan olmak üzere herkese ‘Biz de buradayiz’ diyeceklerini düsünüyorum” diye konustu.

DAVUL ZURNALI KARSILAMA

Hasançelebi beldesinin ardindan Baskinik köyünü ziyaret eden CHP’li aday, burada davul ve zurnayla karsilandi. Köylülerin yogun ilgi gösterdigi Inci, vatandaslarla halay çekti. Baskinik köylülerine hitaben bir konusma yapan CHP’li Inci, “31 Mart sabahi, Malatya Büyüksehir Belediye Baskanligina geldigimizde hepinizi davul ve zurna esliginde sehir merkezine bekliyorum” diye konustu.

CHP MALATYA’YI KAZANMAYA ÇOK YAKIN

Köylü köyünü ziyaret eden CHP Malatya Büyüksehir Belediye Baskan Adayi Hakan Inci, burada yaptigi ziyaretlerin ardindan Akmagara, Tasoluk, Güvenç ve Basak köylerini gezdi. Inci, projelerini anlatarak, “CHP olarak Malatya belediyesini kazanmaya ilk kez bu kadar yakin durumdayiz. Sizlerin bu destegi ve ilgisi sayesinde basaracagimiza inaniyoruz” dedi.

CHP’li Inci’ye anlamli plaket

Kültür ve sanata sundugu katkilardan dolayi CHP Malatya Büyüksehir Belediye Baskan Adayi Hakan Inci’ye plaket verildi.  Halk müziginin ünlü sesi Güler Duman, Malatya’da konser verdi. Melekogullari Dügün Salonu’nda düzenlenen ve büyük ilgi gören konseri CHP’li Hakan Inci’nin yani sira CHP Kuluncak Belediye Baskan Adayi Etem Körükmez, CHP Hekimhan Belediye Baskan Adayi Ali Seydi Milliogullari ve bazi parti yöneticileri de dinledi.

KÜLTÜR-SANAT ETKINLIKLERI ILÇELERE TASINACAK

Konseri organize eden tertip komitesi, CHP Malatya Büyüksehir Belediye Baskan adayi Hakan Inci’ye kültür ve sanata sundugu katkilardan dolayi bir plaket takdim etti. Plaketi alirken kisa bir konusma yapan Inci, kültür sanat organizasyonlarinin ne kadar zor oldugunu bildigini belirterek, “Bunu yapan arkadaslarin çogu kez zarar ederek bu etkinlikleri size sundugunu biliyorum. Malatya Belediyesi’nin bu konserleri ve diger kültür sanat etkinliklerini ilçelere ve kasabalara kadar tasiyacak gücü ve kudreti var. Belediye baskani seçilirsek, biz bunlari hep birlikte yapacagiz. Malatya Uluslararasi Film Festivali’ni de belediye bünyesine alarak daha kapsamli bir hale getirecegiz” diye konustu.