Siyaset
Giriş Tarihi : 14-06-2021 17:42   Güncelleme : 14-06-2021 18:13

İmamoğlu Perşembe Günü Malatya’da

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 17 Haziran’da Malatya’ya geleceğini duyurdu.  CHP’li belediyelerin birbiriyle dayanışma içinde olduğunu ifade eden Ağbaba, 50’ye yakın araç ve iş makinelerin kardeş Belediyelerden Malatya’ya getirildiğini söyledi.

İmamoğlu Perşembe Günü Malatya’da

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bu Perşembe Malatya’da olacak. 17 Haziran Perşembe günü sabah saatlerinde CHP Malatya İl Başkanlığında başlayacak program saat 13.00’da Hekimhan İlçesi, 15:30’da Arguvan İlçesi, 17:30’da ise Arapgir İlçesi ziyaretleri şeklinde olacak.

31 Mart seçimlerinde İlçelerde yapılan mitinglerde verdileri sözleri yerine getirdiklerini söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ilk sözleri olan kardeş Belediyelerden alınan araç yardımlarının gerçekleştirildiğini, ikinci sözlerinin ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Ekrem İmamoğlu’nun Malatya’ya getirilmesi olduğunu söyledi. CHP Belediyelerinin olduğu İlçelerde vatandaşlara verilen sözün 17 Haziranda yerine getirileceğini duyuran Ağbaba, “31 Mart yerel seçimlerinde bir taahhüdümüz vardı. 31 Mart seçimlerinden önce vatandaşlarımız CHP’li belediyeleri seçerse, büyükşehir belediyelerimizi ilçe belediyelerimizle kardeş yapacağımızı ve kazanan belediye başkanlarımızı Malatya’ya getireceğimizi ifade etmiştik. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Malatya’ya getireceğiz demiştik. Biz seçimleri kazanacağımızdan emindik, şimdi sözümüzü gerçekleştiriyoruz. 17 Haziran Perşembe günü İstanbul Büyükşehir Başkanımız Ekrem İmamoğlu, Malatya’da olacak. Programa sabah 10’da il binamızı ziyaret ederek başlayacak. İl Başkanlığından sonra kentte esnaf gezisi yapıp sonra Hekimhan ilçemizde belediyemizi ziyaret edecek. Saat 15.30’da Arguvan, akşam 17.30’da da Arapgir ilçe ve belediyemizi ziyaret edecek. Burada konakladıktan sonra sonraki gün saat 9.30’da Adıyaman Gölbaşı’nı ziyaret ettikten sonra bölgeden ayrılacak. Şimdiden bütün Malatyalıları partimize ve gezimize davet ediyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyemizin Malatya’ya katkıları olacağını umuyoruz. Biz, CHP olarak, başka partiler gibi belediyeleri ‘iş yapmanın’ bir aracı olarak görmüyoruz. Belediyelerimize destek olmaya çalışıyoruz. Malatya’ya 2019’dan bugüne kadar belediyelerimiz aracılığıyla 50’ye yakın üzerinde araç ve iş makinesi hediye ettik. Katkısı olan belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. İktidar kaynak vermese de biz elimizden geldiği kadar Malatyamıza Arapgir, Arguvan ve Hekimhan’a destek olmaya çalışıyoruz. 2024’te Hekimhan yeni bir kültür merkezine de kavuşmasını umuyoruz.” diye konuştu.

MALATYASPOR SÜPER LİGDEN DÜŞERSE MALATYA DA DÜŞER!

Yeni Malatyaspor yönetimi tarafından düzenlenen programlara davet edilmediği için tepki gösteren Ağbaba,” Malatyaspor sağcı-solcu herkesin ortak heyecan duyduğu, Türkiye'de milyonlarca Malatyalının ortak değeri bir kurumdu. Bir toplantı yapıyorlar AK parti Belediye başkanları, milletvekilleri ve birkaç iş adamı katılıyor. Sanki ben Elazığ Milletvekiliyim, beni davet etme gereği bile duymuyorlar. Sonuç bir şey çıkıyor mu: hayır. Malatyaspor’a siyaset girmesinin doğru olmadığını her zaman söyledik. Malatyaspor’a siyaset sokanlar Malatyaspor’a ve Malatya’ya ihanet ediyor. Malatyaspor üzerinden kimse rant devşirmemeli, kendi siyasi çıkarlarına alet etmemeli. Bunu yapanlara yazıklar olsun diyoruz. Büyükşehir Malatyaspor’u desteklemeli mi tabii ki desteklemeli.  Malatyaspor Malatyamızın markası. Bir takım süper ligdeyse kendi de süper ligde. O takım düşerse sen de o ligden düşersin. Herkesi sorumlu davranmaya davet etmek istiyoruz. Hep beraber bizim de üzerimize ne düşerse yapacağımızı belirtmek istiyorum.” dedi.

Ebubekir Atilla