Genel
Giriş Tarihi : 05-03-2021 19:02   Güncelleme : 05-03-2021 19:05

İmam-Hatip Öğrencilerine Kaynak Kitap Dağıtıldı

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ve Deniz Feneri tarafından, İmam-Hatip Okullarında okuyan dezavantajlı öğrencilere eğitim desteği sunuldu.  Bu amaçla yapılan proje kapsamında 16 bin 750 adet kaynak ve sınavlara hazırlık kitabı temin edilerek İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

İmam-Hatip Öğrencilerine Kaynak Kitap Dağıtıldı

Kitap teslim töreni Yeşilyurt Selahaddin Eyyübi Anadolu İmam-hatip Lisesinde gerçekleştirildi. Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, salgın sürecinde öğrencilerimizin sosyal, psikolojik, akademik durumlarıyla ilgili yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyleyerek şöyle konuştu. “ Özellikle dezavantajlı öğrencilerimize yönelik olarak bir dizi proje ve faaliyet gerçekleştiriyoruz. Bugün ÖNDER ve Deniz Feneri ile birlikte dezavantajlı öğrencilerimize kaynak kitap dağıtımı yapacağız. Bu proje dahilinde ortaöğrenim kurumlarımızdaki öğrencilerimizin eğitim materyali ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bu amaçla 16 bin 750 adet kaynak ve sınava hazırlık kitabının dağıtımını yapacağız. Bu kitaplar, 9, 10, 11. sınıflar için Matematik ’ten Fen'e; Tarih'ten Coğrafya ‘ya kadar kaynak kitaplar, okula yardımcı sınavlara hazırlık kitapları,  yine YKS kapsamında TYT ve AYT Hazırlık kitaplarının dağıtımı için bugün start veriyoruz. Bu olanaklar ve özverili çalışmalar sayesinde öğrencilerimizin kendilerine olan güvenleri artacak, umutları büyüyecektir. Bunun yansımalarını inşallah yakında görme şansımız olacaktır. Başta emeği geçen ÖNDER'e ve ilgili konuda çaba gösteren, destek veren herkese çok teşekkür ederim.”

SON SINIFTA BAŞKA OKULLARA GİTMEYİN

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Malatya Şubesi Abdurrahman Taşkesen ise konuşmasında; “Selahaddin Eyyübi Anadolu İmam-hatip Lisesi öğrencilerimiz geçen yıl çok ciddi başarılar elde etti. Bu yıl da bu başarılarının devam etmesini istiyoruz. Velilerimizden, Okul idarecilerimizden ve öğretmenlerimizden talebimiz, öğrencilerimizin son sınıfa gelmesinin ardından özel okullara kayma durumu var. Bu konunun dikkate alınarak önüne geçilmesini istirham ediyoruz. Çünkü bu çocuklarımız 4 yıl boyunca bu okula emek veriyor. Son sınıfta birileri o emeklere konmak istiyor. Bu çocuklarımızın önünü açmak ve İmam Hatip Okullarında eğitimlerini tamamlamak adına biz elimizde ne gelirse yapmaya hazırız” diye konuştu.   Yapılan konuşmaların ardından okul öğrencilerine kitaplar teslim edildi. Kitap dağıtım törenine İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Okul Müdürü Nuri Yanbay, Okul İdarecileri ve Öğrenciler katıldı.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz