Spor
Giriş Tarihi : 15-12-2020 17:47   Güncelleme : 15-12-2020 17:47

İlk Yarı 2-0

Ziraat Türkiye Kupası 5. tur karşılaşmasında Yeni Malatyaspor - Hekimoğlu Trabzon FK ’yı evinde ağırlıyor. Saat 17:00’da başlayan karşılaşmanın ilk yarısını Yeni Malatyaspor 2-0 üstünlükle tamamladı.

İlk Yarı 2-0

Karşılaşmada kaydedilen iki gol de Kosovalı oyuncu Jetmir Topalli ’ye ait.

MAÇTAN DAKİKALAR

1’ Karşılaşma Hakem Burak Pakkan ’ın düdüğü ile başladı.

4’ Olcay Şahan ceza alanına girdi. Yerden çevirdi. Jetmir Topalli ceza alanına girdi. Top ağlara gönderdi.

9’ H. Trabzon beraberliği yakalamak için ataklarını sıklaştırdı.

 12’ Ertaç topu rakip ceza alanına doğru yolladı. Topa hakim olan Fofana pasını Mustafa Eskihellaç’a yaptı. Mustafa kaleyi görmek istedi, top dışarıya çıktı.

15’ Yeni Malatyaspor atak tazelemek istiyor. Yeni Malatyaspor 7 oyuncusu ile Hekimoğlu Trabzon Fk yarı sahasında.

18’ Hekimoğlu Trabzon FK oyuncuları baskı uygulamaya çalışsa da Yeni Malatyaspor defansı atağı kırdı.

21’ Murat Akça’nın müdahalesi ile Can Erdem yerde kaldı. Hekimoğlu Trabzon FK serbest vuruş kullanacak. İsmail Aktan Topun başına geçti. İsmail Aktan ortasını yaptı, hesaplar tutmayınca top dışarıda kaldı.

29’ Bülent Cevahir, topu Fofana ’ya bıraktı. Fofana girdi ceza alanına. Savunmadan seken top dışarıya çıktı. Bülent Cevahir korneri kullandı. Sekti top Hekimoğlu Trabzon FK defansı topu uzaklaştırdı. Yeni Malatyaspor bu dakikalara kadar ataklarını kesmeden devam ettirdi.

33’ Hekimoğlu Trabzon FK savunmasının pas hatası ile Olcay topu kolay bir şekilde aldı. Olcay topu Fofana ’ya bıraktı. Fofana ’nın vuruşu savunmadan top sekti. Fofana topu tekrar almak istese de Hekimoğlu savunması topu uzaklaştırdı.

39’ Yeni Malatyaspor Farkı 2’ye çıkardı! Hekimoğlu Trabzon FK oyuncuları hatalı pas yaptı. Zeyi Yavru topu aldı. Zeki çok iyi bir şekilde rakip ceza sahasına girdi. Jetmir Topalli savunmanın arasından çok iyi şekilde çıktı. Zeki’nin ortası ve Topalli ’nin dokunuşu ile  Hekimoğlu Trabzon FK fileleri 2’inci defa havalanmış oldu.

43’ Fofana orta yuvarlakta çaldığı topu rakip yarısahasına doğru sürdü. Fofana yerde kalınca Olcay topu aldı. Zeki’ye bıraktı. Pasonun önüne gelen Zeki ortasını yaptı Hekimoğlu Trabzon FK savunmasının müdahalesi ile top dışarıya çıktı.

45+1 Hakem Burak Pakkan ilk yarının bitiş düdüğünü çaldı. Yeni Malatyaspor soyunma odasına 2-0 üstünlükle girdi.