Genel
Giriş Tarihi : 23-09-2021 18:26   Güncelleme : 23-09-2021 18:30

İlkokul Öğrencilerine Kırtasiye Desteği Sağlandı

Malatya Ticaret Borsası, Battalgazi Halk Eğitim Müdürlüğü ve İnönü Üniversitesi işbirliğiyle Cumhuriyet İlkokulundaki öğrencilere kırtasiye yardımında bulunuldu.

İlkokul Öğrencilerine Kırtasiye Desteği Sağlandı

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında her yıl bir yenisini ekleyerek devam eden ve önemli çalışmalar gerçekleştiren Malatya Ticaret Borsası; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) finansman desteğiyle ve Battalgazi Halk Eğitim Müdürlüğü ve İnönü Üniversitesi işbirliğiyle Cumhuriyet İlkokulundaki öğrencilere kırtasiye malzemesi yardımı yaptı.

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, kalkınmanın temelinin eğitim ve kültür olduğunu vurgulayarak,” Eğitim alanında ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ve okullarımıza kırtasiye yardımlarında bulunuyoruz. Bu yılda Malatya’da belirmiş olduğumuz okullarda kırtasiye yardımını okullara ulaştırmaya çalışıyoruz. Malatya Ticaret Borsası’nın kendi aktif işlerinin dışında sosyal sorumluluklarda bulunduğumuzu her fırsatta ifade ediyoruz. Bu şehre ve şehrin çocuklarına karşı bir takım sorumluluklarımız var. Bu sorumlulukları da bir taraftan yerine getirmeye çalışıyoruz. Her yıl düzenli olarak eğitime destek vermek amacıyla kırtasiye yardımı gerçekleştiriyoruz. Elimizden geldiği kadar ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı yapmaya devam edeceğiz. Geçen yıl eğitime destek kampanyamızda yüz yüze eğitim olmadığı için öğrencilerimize tablet hediye etmiştik. Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 55 tane tablet teslim etmiştik. Bu yılda kırtasiye yardımlarını elimizden geldiği kadar Malatya’da ihtiyaç sahibi olan arkadaşlara iletmeye çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

Hanife Yiğit 

 

.