Malatya
Giriş Tarihi : 25-02-2021 17:35   Güncelleme : 25-02-2021 17:35

İlkbahar Dönemi Fidan Satışları Başladı

Fidancılar Kooperatifi Başkanı Abuzer Yumrutepe, Yeni yapılan yerlerine kısa süre içinde taşınacaklarını söyleyerek, Yeni yer için Başkan Gürkan’a teşekkür etti. Yumrutepe köye dönüşün başlaması nedeniyle de fidanların rağbet gördüğünü ve fiyatlara zam yapmadıklarını söyledi

İlkbahar Dönemi Fidan Satışları Başladı

Güz dönemi sezonumuzu geçtiğimiz ay içinde kapattık. İlkbahar dönemi için yeni fidanlarımız geldi. İlkbaharın ilkbaharın başlamasıyla birlikte mevsimlik fidan satışlarımıza başladık. Bu yıl fidan özellikli dışındaki fidan fiyatlarımıza zam yapmadık. Geçtiğimiz yılın fiyatlarından satışımızı yapmaya devam ediyoruz. Ortalama fidanların fiyatları 15 TL olarak satıyoruz. Güz sezonumuz güzel geçti. İnşallah İlkbahar sezonumuz da hayırlı olur.  Satışlarımızda ilk sırayı Malatya’ya özel olan kayısı fidanları alıyor. En fazla rağbet kayısı fidanına gösteriliyor.  Satılan fidanlar arasında ilk sırayı kayısı fidanları alıyor. Güz dönemindeki satışlarımız Pandemiden dolayı beklediğimiz gibi olmadı. Ama Pandemi nedeniyle köylerine dönen vatandaşlar son zamanlarda bahçelerini imar etmeye özen göstermelerinden dolayı bu yıl fidan satışlarımız büyük ilgi görüyor. Vatandaşlar en çok kayısı fidanlarına rağbet gösteriyor. Kayısı fidanlarının yanında çeşit olarak,erik,kiraz,ceviz,elma, şeftali gibi fidanlar da iyi satılıyor.

BAŞKAN GÜRKAN’A TEŞEKKÜR

Malatya Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Şehir Mezarlığı mevkiine yapılan Fidancılar sitesi ile ilgili de konuşan Yumrutepe;”Yeni yerin tahsisi yapımı konusundaki desteklerinden Başta, başkanımız Selahattin Gürkan olmak üzere ekibine teşekkür ediyorum. Esnafımıza çok güzel bir yer yaptılar. Orada son olarak küçük işler kaldı. Onlar da tamamlanır tamamlanmaz ilkbahar sonunda doğru burayı tamamen boşaltıp yeni yerimize taşınacağız” diye konuştu. Yumrutepe ayrıca, Cumartesi-Pazar günleri de çiftçilerin tarlalarında olduğunu hatırlatarak, işyerlerinin açık olması için yetkililerden izin beklediklerini söyledi.

>>> A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz