Genel
Giriş Tarihi : 04-06-2021 16:36   Güncelleme : 04-06-2021 16:36

İlk Kafile Memnun Ayrıldı

Geçen hafta ilimize gelen ilk turist kafilesi Malatya’dan memnun ayırdı. Malatya’nın tarihi, kültürel mekânlarıyla birlikte Malatya merkezini de gezen yerli turistlerin birçoğu, Malatya’yı tahmin ettiklerinden güzel bulduklarını belirterek yeni bir gezi programı beklediklerini ifade ettiler.

İlk Kafile Memnun Ayrıldı

Bu yıl ilk defa CRN Alyans Turizm rehberliğinde gerçekleşen gezi programı içinde Malatya-Arapgir-Elazığ, Tunceli, Diyarbakır illeri yer aldı. 2 Gece Malatya’da kalan misafirler 3. Gün ise Elazığ’a geçti. Gezi programı il gün Yeşilyurt merkezde sabah kahvaltısı ile başladı. Daha sonra, Gedik Tarihi Cezaevi, Tekstil Müzesi, Kahve Konağı, Gastronomi Müzesi, Kent Belleği Müzesi gezildi. Öğleden sonra ise Malatya merkez ve Sanat Sokağı, Fotoğraf Müzesi, Kültür Evi ziyaret edildi. Malatya Programın ikinci gününe kahvaltı programı ile başlandı. Malatya turunda ise Kent Müzesi, Radyo ve Gramafon Müzesi,  Turgut Özal Anı Evi, Şire Pazarı, Battalgazi Kervansaray, Poyraz Konağı, Aslantepe Höyüğü gezisi ve akşam yemeğiyle sona erdi. Üçüncü gün ise Arapgir gezildi. Arapgir ilçesinde yer alan, tarihi Mirliva Ahmet Bey Cami, Emiroğlu Konağı, Millet Hanı ve Taşköprü gezen heyet daha sonra Klarnetçi Ümit tarafından verilen kısa konseri izleyerek ilimizi terk etti.

Düzenlenen programla ilgili bilgi veren CRN Alyans Turizm şirketi sahibi Bünyamin Özdemir, Ziyaretçilerin ilimizden memnun ayrıldığını kaydederek bu tür destinasyonların artarak devam etmesi beklentisi içinde olduklarını ve Malatya’yı en iyi şekilde tanıtmanın gayreti içinde olduklarını söyledi. Özdemir, yaşanan birtakım eksikliklerin de giderilmesi için yetkililerle görüşmelerin de sürdüğünü ifade etti. 

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz  (Özel Haber)