Malatya
Giriş Tarihi : 07-11-2021 21:12   Güncelleme : 07-11-2021 21:43

Ilıcak Ailesinin Acı Günü

Malatyalı iş adamı Tevfik Ilıcak 83 yaşında hayatını kaybetti.

Ilıcak Ailesinin Acı Günü

Darende eşrafından ılıcak ailesinin büyüğü Tevfik Ilıcak vefat etti.  Tevfik Ilıcak’ın naaşı Yarınikindi namazını mütakip Malatya Şehir Mezarlığında kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek.

Tevfil Ilıcak'ın ailesinin defin sonrası taziyeleri Malatya Şeker Fabrikası karşısı Turkuaz Konakları'nda kabul edeceği öğrenildi. 

TEVFİK ILICAK KİMDİR?

Daha küçük yaşlardayken babasının verdiği parayla Darende ilçesinden Malatya'ya gelerek, kurdukları tek pompalı benzin istasyonunda 4 kardeşiyle çalışmaya başlayan işadamı Tevfik Ilıcak, farklı sektörlerde yaptığı yatırımlarla 2011 yılında Malatya'da vergi rekortmeni olmuştu.

O dönem iş hayatı ile ilgili basına bilgi veren merhum Tevfik Ilıcak, "1953 yılında Darende'den Malatya'ya gelerek babamın verdiği parayla 4 kardeş, tek pompalı bir benzin istasyonu kurduk. 22 yıl burada çalıştıktan sonra orayı kardeşlerime devrettim. Daha sonra çeşitli markalardaki arabaların bayiliğini yaptım. Erken kalkıp, çok çalışarak işlerimi büyüttüm. Hiç bir zaman kazancıma haramı karıştırmadım. Bu yüzden de hep daha çok kazandım." demişti. 

MALATYA SEVDALISIYDI!

Merhum Tevfik Ilıcak yatırımlarının çoğunu Malatya'ya yapmıştı. Bir gazetecinin neden Malatya sorusuna ise,"Benim amacım yanımda çok sayıda insan yetiştirmek. Fazla insan çalışsın, onlar da geçinsinler istiyorum. Ayrıca, tüm yatırımlarımı Malatya'ya yapıyorum. Önce kendi insanım ekmek yesin felsefesiyle çalışıyorum. Niyetler iyi olunca da Allah yardımcı oluyor zaten.” cevabını vermişti.