Siyaset
Giriş Tarihi : 19-02-2014 13:31   Güncelleme : 19-02-2014 13:31

Ilçeler yeni hastanesine kavusacak

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalik, Pütürge Devlet Hastanesinin 1 ay sonra açilacagini, Dogansehir ve Hekimhan ilçe hastanelerinin önümüzdeki yil hizmete girecegini belirterek, Akçadag ilçesindeki hastanenin de temelinin atildigini bildirdi

Ilçeler yeni hastanesine kavusacak

Milletvekili Çalik, beraberinde AK Parti Yesilyurt Ilçe Baskani Bayram Taskin ve AK Parti Yesilyurt Belediye Baskan adayi Haci Ugur Polat’la Saglik Il Müdürü Nail Umay’i ziyaret etti.
Çalik, “Arapgir ilçemizde hayirsever isadamimizin yaptirdigi Devlet Hastanesi’nin açilisini geçtigimiz yil Saglik Bakanimizin da katilimi ile hizmete açmistik. Pütürge’deki ilçemizdeki hastanemiz bitti ve teslimati yapilacak, açilisini yaklasik 1 ay sonra yapmayi umut ediyoruz. Akçadag ilçemizdeki hastanemizin temelini attik. Hekimhan ilçemizde çok güzel bir hastane yapiliyor ve önümüzdeki yil oraninda teslimati yapilacak. Dogansehir’deki hastanemiz ile ilgili iyeni bir ihale süreci basladi ve önümüzdeki yil oraninda açilisini gerçeklestirecegiz. Ilçelerimizdeki hastanelerimiz ve merkezdeki hastanemiz ile birlikte Malatya’da çok önemli saglik yatirimlarini gerçeklestirdik” diye konustu.