Malatya
Giriş Tarihi : 03-01-2013 10:25   Güncelleme : 03-01-2013 10:25

Il genel meclisi Ocak ayi toplantisi yapildi

Malatya Il Genel Meclisi Ocak ayi oturumunda Hüseyinbey Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti Il özel Idaresi’ne ait is haninda bulunan tüm, is merkezi, banka büfe gibi yerlerin satisi konusu görüsüldü.

Il genel meclisi Ocak ayi toplantisi yapildi
 Il Genel Meclisi Baskani Naci Savata, konuyla ilgili yaptigi açiklamada, “Orasi bosaltiliyor. Kiracilar borçlarini ödemedi ve hacze düstüler. Altin Kayisi Oteli’nde oldugu gibi bosaltilip toptan satilmasi düsünülüyor. Buradan gelecek para kirsalda kullanilacak. Valimiz buranin toptan sayilamamasi durumunda esnek bir karar alarak parça parça satilmasi ile ilgili görüslerini bizimle paylasti. Kararimizi bu yönde alacagiz. Tamami bosaltilacak ve az bir yer kaldi. Içinde kiraci var diye kimse gelip almiyor. Almazlarsa da bölüm bölüm satacagiz” dedi.
CHP Il Genel Meclisi Grup Baskan Vekili Mustafa Mengüç, “Bölüm bölüm satilmasinin fayda saglamayacagini düsünüyorum. Bu sekilde satilirsa bazi yerler atil kalir. Göze gelen yerler satilir. Özel Idare’nin bölüm bölüm satista zarar edecegini düsünüyorum” açiklamasinda bulundu.
AK Parti Il Genel Meclisi Grup Baskan Vekili Mehmet Ali Dogan ise, “Zaten oradaki birkaç yerin satisi muhammen bedeli karsiliyor. Bu nedenle diger kalan yerlerinde biraz daha düsük fiyata çekilmesi saglanabilir” diye konustu.
Is Merkezi’nin Toptan satilmasi eger satilmazsa muhammen bedelinden daha fazla gelir getirmek kaydi ile teker teker satilmasi olmak üzere meclis iki teklif üzerinde durdu. Yapilan oylamada toptan satilmamasi halinde is yerlerinin teker teker satilmasi teklifi oy çokluguyla kabul edildi.