Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 11-03-2013 17:02   Güncelleme : 11-03-2013 17:02

Il finali 13 marta

Kadin Çiftçiler Yarisiyor Bilgi ve Proje Yarismasinda Merkez Ilçeyi Topsögüt Köyünden Zehra Ipek’in temsil edecegi bildirildi

Il finali 13 marta

Gida Tarim ve Hayvancilik Il Müdürlügü tarafindan yapilan açiklamada, “13 Mart 2013’te düzenlenecek Il Finaline katilacak yarismacilarin belirlenmesi için ilçelerimizde düzenlenen kadin çiftçiler arasindaki yarismanin sonuncusu merkezde yapildi. Il Müdürlügümüz Karakavak Toplanti Salonunda düzenlenen yarismaya merkeze bagli 5 bölgeden yarismacilar katildi. Koordinasyon ve Tarimsal Veriler Sube Müdürü Ahmet Turan Karaca ’nin Baskanliginda ve Jüri olarak Hayvan Sagligi, Yetistiriciligi ve Su Ürünleri Sube Müdür Vekili Ergün Kosar ’in görev aldigi yarismada yarismacilara tarim, hayvancilik, ev ekonomisi, gida teknolojisi ve zirai mücadele konularinda 15 soru yöneltildi. Büyük bir çekismeyle geçen yarismada Birinci son soruda belli oldu. Yarisma birincisi Topsögüt Köyünden Zehra Ipek il Finalinde merkez ilçeyi temsil edecek” denildi.
Kadin Çiftçiler Yarisiyor Bilgi ve Proje Yarismasi Malatya Il Finali’nin 13 Mart 2013’te Saat 14.00’te Anemon Otel’de yapilacagi bildirildi. Düzenlenecek yarismada dereceye girenlere ve yarismacilara çesitli ödüller verilecek. Il Birincisi olacak yarismaci 29 Mayis’ta Gümüshane’de düzenlenecek Bölge Yarismasinda Ilimizi temsil edecek.