Malatya
Giriş Tarihi : 19-12-2016 18:56   Güncelleme : 19-12-2016 18:56

Iki Mahalleye 2 Milyon TL’lik Yatirim

Malatya Büyüksehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Idaresi (MASKI) Genel Müdürlügü, Malatya genelinde çalismalarina ara vermeden devam ediyor. Çalismalar kapsaminda Battalgazi Ilçesi Alacakapi ve Karabaglar Mahallelerine 10 Kilometre kanalizasyon hatti ve 4 Kilometre yagmur suyu hatti alt yapilacak

Iki Mahalleye  2 Milyon TL’lik Yatirim

Çalismalar hakkinda bilgiler veren Malatya Büyüksehir Belediyesi MASKI Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, “Battalgazi Ilçesi Alacakapi ve Karabaglar Mahallesi’ne Maliyeti 1.4 Milyon TL olan 10 Kilometrelik kanlizasyon hatti ve maliyeti 600 bin TL olan yagmursuyu hatti alt yapi çalismalarinin yapilacagini kaydetti.

 

14 KM’LIK HAT ÇALISMASI YAPILACAK

 

Dr. Özgür Özdemir, “Battalgazi Ilçemize bagli Alacakapi ve Karabaglar Mahallesinde  kanalizasyon ve yagmursuyu alt çalismalarimiz devam ediyor. Her iki mahallemiz için toplamda 10 km kanalizasyon 4 km ise yagmursuyu hatti yapilacak. Su ana kadar 1.5 km’lik kanalizasyon ve 1 km’lik yagmursuyu hatti yapildi. Maliyeti 2 Milyon TL olan çalismalarimiz devam ediyor çalismalarin tamamlanmasiyla birlikte Alacakapi ve Karabaglar mahallesinin kanalizasyon ve yagmursuyu alt yapi sorunu çözülmüs olacak. Çalismalarda emegi geçen tüm ekip arkadaslarima Tesekkür ediyorum” dedi.