Malatya
Giriş Tarihi : 07-11-2021 12:30   Güncelleme : 07-11-2021 12:30

İki Liderin Ortak Faaliyetleri Kİtaplaştırıldı

Editörlüğünü AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık'ın yaptığı "Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda" kitabının tanıtımı gerçekleştirildi.

İki Liderin Ortak Faaliyetleri Kİtaplaştırıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in son 18 yıldaki görüşmeleri, ortak açıklamaları ve katıldıkları toplantılar kitap haline getirildi. Kitaba "Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda" adı verildi.

Azerbaycanlı Milletvekili Melahet İbrahimkızı'nın hazırladığı, editörlüğünü AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık'ın, danışmanlığını ise Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar'ın yaptığı kitabın tanıtımı yapıldı.

Başkent Bakü'deki Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfında yapılan tanıtım toplantısını sosyal medya hesaplarından paylaşan Ak Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Türkiye ile Azerbaycan'ın kardeşliğinin, liderlerin güçlü duruşuyla daha da pekiştiğini söyledi.

"İlham Aliyev ve Recep Tayyip Erdoğan beraber yol yürüyen yol arkadaşlarıdır. İkisi de vatanları için gözlerini kırpmayan liderler. İkisi de ülkelerine ve devletlerine sevdalı." diyen Çalık, ” “İki kardeş ülke Azerbaycan ve Türkiye'nin iki kardeş lideri Sayın İlham Aliyev ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan arasında imzalanan tarihi Suşa Beyannamesi'ne atıfla Azerbaycan Milletvekilimiz Melahat İbrahimqizi, Ankara Üniversitesi Rektörümüz Necdet Ünüvar ve tarafımca hazırlanan "Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda” kitabının tanıtım törenine katıldık. Bir ananın iki oğlu, Bir ağacın iki kolu, O da ulu, bu da ulu… İkisi de ülkesine sevdalı… İkisi de milletin gönlünde baş tacı… Ömürleri uzun, yolları açık olsun.” ifadelerine yer verdi.

,>> Ebubekir Atilla