Siyaset
Giriş Tarihi : 19-07-2014 17:56   Güncelleme : 19-07-2014 17:56

"Ihsanoglu'nu yeteri kadar tanimiyoruz"

Kemal Kiliçdaroglu, CHP'nin kalesinde farkinda olmadan bir itirafta bulundu: Ekmeleddin Ihsanoglu'nu yeteri kadar tanimiyoruz ama...

CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, "Cumhurbaskani ahlakli olsun, öfke dilini kullanmasin. Cumhurbaskani az konusur ama öz konusur, yerinde konusur, kavga etmez. Devletin tepesinde kavga olmaz. Cumhurbaskani devletin sigortasidir, devletin sigortasi atarsa faturayi vatandas öder" dedi.

Kiliçdaroglu, Izmir programi çerçevesinde gittigi Dikili ilçesinde parti otobüsü üzerinden vatandaslara hitap etti.

"IHSANOGLU'NU YETERI KADAR TANIMIYORUZ"

Ekmeleddin Ihsanoglu'nun dirayetli, çaliskan ve özverili oldugunu kaydeden Kemal Kiliçdaroglu, söyle konustu:

"Ihsanoglu, 'Ben görevlerimi yaptim, köseme oturacagim' demisti. Biz dedik ki 'Halk istiyor, sen sadece CHP'nin, MHP'nin adayi degil milletin Cumhurbaskani adayisin'. Agustos'un 10'unda sandiga gidip oyumuzu kullanacak miyiz. Size güzel gelecek yaratmak için yola çiktik. Çocuklarimiz, bayragimiz ve gelecegimiz için mücadele ediyoruz. Sizler tatil yapiyorsunuz, gayet güzel yapin tatilinizi. Ben Evliya Çelebi gibi geziyorum. Sizler için çocuklarimiz için çalisiyorum, çalisacagiz. Siyaset zenginlesme araci degildir. Ben kendimi halka adamis biriyim, güzel Türkiye için çalisacagim. Benim çalismam yetmez, hepimizin sorumlulugu var bayraga karsi, Atatürk'e karsi. Ekmeleddin Ihsanoglu'nu yeteri kadar tanimiyoruz ama öbürünü taniyorsaniz yetiyor degil mi, ben baska bir sey demiyorum size."
<<haber 7