Malatya
Giriş Tarihi : 26-01-2017 19:47   Güncelleme : 26-01-2017 19:47

Ihsan Akin Izmir’deki Fuari Gezdi

Izmir'de 19-23 Ocak 2017 tarihleri arasinda düzenlenen 12.Uluslararasi Tarim ve Hayvancilik Fuari'na Malatya Ili Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi Baskani Ihsan Akin da katildi. Katilimcilarla bilgi alisverisinde bulunan Akin, özellikle çipli küpeleme sistemi ile ilgili de detayli bilgiler aldi

Ihsan Akin Izmir’deki Fuari Gezdi

ÇIPLI KÜPELEME SISTEMI HAKKINDA BILGILER ALDI

Fuardaki tarim ve hayvancilik ile ilgili stantlari gezen, yeni proje kapsimdaki çipli küpeler ve ekipmanlari hakkinda görüsmeler yapan Ihsan Akin daha sonra yetistiriciyi birebir ilgilendiren degisik dallarda yarismalar, projeler, destekler, makine ve ekipmanlar hakkinda ikili görüsmeler yapti.

Akin, özelikle yeni çipli küpeleme sistemi ile ilgili yetkililer ve birçok firmadan bilgiler aldi.                                                                                      Izmir ili Gida Tarim ve Hayvancilik müdürü olan ve ayni zamanda Izmir Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi kayyum baskanligi yapan Ahmet Güldal ve ekibi tarafindan birçok etkinlik ve yarisma yapildi. Bunlar bazilari Izmirli kadin yetistiriciler arasi süt sagma yarismasi, koyun ve keçi irklar arasi güzellik yarismasi, tüm ilçelerden katilan genç çiftçiler bilgi yarismasi. Bu etkinliklere Gida Tarim ve Hayvancilik Bakanligi Hayvancilik Genel Müdür Yardimcisi Dr. Ibrahim Özcan bakanlik adina katildi ve küçükbas hayvanciligin önemine vurgu yaparak bu tür etkinlik, yarisma ve fuarlarin daha fazla desteklenmesi gerektigini dile getirdi. Malatya Ili Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi Baskani Ihsan Akin ise hediye kazanan yetistiricilere basarilar diledi ve hediyelerini takdim etti.       

KAYISI IKRAMI YAPTI

Daha sonra Akin Izmir Gida Tarim ve Hayvancilik Il Müdürü Ahmet Güldal’i makaminda ziyaret ederek kayisi hediye etti. Ekibine ve kendisine bu güzel organizasyonlar için basarilar diledi. Birçok ikili görüsmeler yapan baskan akin genis katilimli bu tür tarim ve hayvancilik fuarlarinin il ve ülke ekonomisi açisindan önemli oldugunu söyleyerek” bizler de kendi ilimizde daha genis kapsamli yarismalar etkinlikler yaparak birebir köylü üretici yetistiricilerimizi bilgilendirmeli ve kendi ilimizdeki tarim ve hayvancilik fuarlarina getirmeliyiz” dedi. Birçok katilimciya Malatya kayisisi ikrami yaparak Malatya da 12-16 Nisan 2017 tarihleri arasi yapilacak olan Tarim Teknolojileri, Makine Hayvancilik ve Gida fuarina firmalari davet etti.