Siyaset
Giriş Tarihi : 05-08-2013 14:13   Güncelleme : 05-08-2013 14:13

Iftar sofrasinda konuk oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Veli Agbaba, gündüz köy ziyaretleri , aksamlari ise mahalle ziyaretleri gerçeklestirerek vatandaslarin sorunlarini dinliyor. Agbaba, Malatya merkezindeki mahalleleri dolasarak vatandaslarin iftar sofralarina konuk oluyor

Iftar sofrasinda konuk oldu

Agbaba, gündüzleri ise köyleri dolasip, sorunlari yerinde tespit ediyor. Sürekli halkla iç içe olmaya çalistigini belirten Agbaba, Malatyalilarin en büyük sorununun yokluk, yoksulluk ve issizlik oldugunu kaydetti. Sessiz çogunlugun sesi olmaya çalistigini ifade eden Agbaba, Malatya’nin tüm sorunlarini yakindan takip ettigini, gündeme getirdigini ve çözümü için çaba gösterdigini sözlerine ekledi.
Ev ziyaretlerinin ardindan esnaflari dolasan milletvekili Agbaba, esnafin son yillarda çok büyük sikintilar yasadigini, sehir merkezine kurulan alisveris merkezinin bu sikintilarin en büyügü oldugunu kaydetti. Türkiye’nin en degerli arazilerinden biri satilirken CHP olarak büyük tepki koyduklarini ancak halkin sessiz kalmasi sonucu satisin gerçeklestirildigini belirten Agbaba, “Yeni yeni türeyen ulusal mini marketleri de ele aldigimizda küçük esnafin sayisinin her geçen gün azalmasinin sebebi daha rahat ortaya çikacaktir” dedi.
Agbaba, Ramazan Ayi bitene kadar, her aksam mahalle ziyaretlerine devam ettirecegini kaydetti.