Malatya
Giriş Tarihi : 25-09-2012 10:26   Güncelleme : 25-09-2012 10:26

Ifaiyeye araç takviyesi yapilacak

Belediye Baskani Ahmet Çakir, Itfaiye filosuna 2 yeni araç takviyesi yapacaklarini bildirdi.

Ifaiyeye araç takviyesi yapilacak
Itfaiye Haftasi nedeniyle, Belediye Baskan Yardimcisi Selim Pilten, beraberinde Itfaiye Müdürü Hanifi Acar ve bir grup itfaiye personeliyle birlikte Belediye Baskani Ahmet Çakir’i makaminda ziyaret etti.
Belediye Baskani Ahmet Çakir, bütün itfaiye çalisanlarinin haftasini tebrik ettigini belirterek, “Itfaiye Müdürlügümüz bünyesinde çalisan bütün arkadaslarimiz, ekip olarak bugüne kadar basarili hizmetler ortaya koydular. Itfaiye personelimiz dogal afetler olsun, kazalar ve bogulma vakalari olsun vatandasimizin her türlü sorununa kosmaktadirlar. Sadece Malatya Belediyesi sinirlari içerisinde degil, çevre il ve ilçelere kadar müdahale edebilecek kapasitede bir itfaiye teskilatimiz var” dedi.
Çakir, “Büyüksehirle birlikte itfaiyede yeni bir yapilanma olacak. Malatya’nin her noktasina ulasimi saglayabilecek yeni alanlarin, yeni birimlerin olusturulmasi çalismalarina basladik. Burada insallah yeni bir merkez olusturacagiz. Itfaiyemizin su anki mevcut yeri hem fiziki anlamda, hem de kapasitesi anlaminda uygun degil. Büyüksehir Malatya’yi kapsayabilecek bir itfaiye yapilanmasina gidecegiz. Bu yil içerisinde 2 adet çok daha modern yeni itfaiye aracimizi da filomuza katacagiz. Bunlarin gelmesiyle de itfaiyemiz çok daha güçlü bir hale gelmis olacak” seklinde konustu.
Ziyaret sirasinda konusan Malatya Belediyesi Itfaiye Müdürü Hanifi Acar, “Sayin Baskanimizin bugüne kadar itfaiye teskilatina verdigi büyük desteklerini bundan sonra da bizden esirgemeyecegini umuyor ve arzu ediyoruz. Sayin Baskanimizin bu hafta münasebetiyle, büyüksehir olma arifesindeki Malatya’miza merkez itfaiye binasinin konuslandirilacagi bir yer ile Beydagi bölgemize konuslandiracagimiz bir müfreze yerini müjde olarak verecegini bekliyoruz” dedi.
Itfaiye Müdürü Hanifi Acar, ziyarette ayrica vatandaslara yönelik yaptiklari bilgilendirme ve tanitim çalismalari ile ilgili olarak Baskan Çakir’a bilgi verdi.
Itfaiye Müdürü Hanifi Acar tarafindan Baskan Çakir’a bir buket çiçek takdim edildi.