Siyaset
Giriş Tarihi : 28-11-2012 12:01   Güncelleme : 28-11-2012 12:01

"Iddiamizi tekrarliyoruz, bir kisim üyelerimiz bilgisi disinda ak parti’ye üye yapilmistir"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, "Bir kisim üyelerimiz, tamamen bilgileri disinda AKP tarafindan kendi partilerine üye yapilmistir" iddiasinda bulundu.


Parti binasinda, partinin merkez ilçe baskani Abdulvahap Ayzabar ve gençlik kollari baskani Hasan Karakis'la birlikte ortak basin açiklamasi yapan CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz, "Bir kisim üyelerimizin tamamen bilgileri disinda AK Parti tarafindan kendi partilerine üye yapildigi ve bu yüzden partimizden üyelikten düstügü veya pasif duruma düstügü konusundaki belgelerle ispat ettigimiz durumu, kamuoyuyla paylastik. Üstelik bu konu Malatya disinda da bir çok ilimizde benzer nitelikte yasanmistir. Bu ifadelerimizden sonra AK Parti Il Baskani bir açiklama yaparak; 'böyle bir gündemden dolayi toplanti yaptigim için özür dilerim' diyor. AK Parti’ye gidip 'beni nasil üye yaptiniz? Üyelik formumu görebilir miyim' demek zorunda kalan kisilerden özür dile. Yillardir hizmet ettigi, üyesi oldugu partisi Cumhuriyet Halk Partisi’ne tekrar gelip üye olmak zorunda kalan partililerimizden özür dile" seklinde konustu.
"Biz iddiamizi tekrarliyoruz. Çünkü iddialarimiz belgeleriyle ispatlanmistir. Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldugu halde, bilgisi disinda AKP’ye üye yapilmis ve parti üyeligi düsmüs olan, tespit ettigimiz yüzlerce üyemiz var" ifadelerini ileri süren Kiraz, daha sonra sunlari söyledi:
"Bir örnek vermek gerekirse; bir üyemiz AK Parti Il Baskanligi’na bir dilekçe vererek, AK Parti’ye üye göründügünü ve üyelik formunu görmek istedigini belirtmistir. AK Parti Merkez Ilçe Baskanligi tarafindan kendisine 'Teskilatimizda üyeligi bulunmamaktadir' seklinde mühürlü bir kagit verilmistir. Fakat ayni kisi, 27.11.2012 -bugün- Yargitay Cumhuriyet Bassavciligi Siyasi Parti Üyelik sorgulamasinda ‘AK Parti Merkez Ilçe Teskilati 2012 aktif üyesi’ olarak görülmektedir. Bu örnek gibi birçok örnegi, belgeli olarak kamuoyuna açiklayabiliriz."
"AK Parti Il Baskani '400 üyeye ihtiyacimiz mi var' diyerek üyeleri küçümsemis, halki küçümsemis, en önemlisi de Malatyalilari küçümsemistir" görüsünü savunan Kiraz, "Bizim derdimiz sayinin azligi ya da çoklugu degildir. Yine bizim ifade ettigimiz, bilgisi disinda AK Parti’ye üye yapilan kisiler, sadece CHP’ye üye olanlardir. Peki diger partilerden bilgisi disinda AK Parti’ye üye yapilan kaç kisidir" diye sordu.